Taban Puanları

DGS Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Taban Puanları 2020

Ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından uygulamaya koyulan merkezi sınavların birçoğunun alınan puanlar ile yerleştirmesi bulunmaktadır ve yine ÖSYM’ce yapılan bu yerleştirmelerde bölümler belli puanlarda kalırlar. Bu kalınan puanlar da ÖSYM’nin yine her yıl hazırladığı tercih kılavuzlarında ilgili bölümün taban puanı olarak adaylara yol göstermek maksadıyla yer alır.

Burada açıkladığımız metot ile 2019 yerleştirmeleri gerçekleştikten sonra ortaya çıkan puanlar üzerinden derlenen DGS sigortacılık ve sosyal güvenlik taban puanları 2020 listesi aşağıdaki gibidir. Sigortacılık ve sosyal güvenlik DGS puanları 2020 içinde yer alan en düşük ve en yüksek taban puan ile kapatan üniversiteler de tablonun en altında ve en üstünde yer alan üniversitelerdir.

DGS SİGORTACILIK VE SOSYAL GÜVENLİK BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik (Burslu) EA 1 1 255,48095 255,48095
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/İşletme Fakültesi/Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik EA 7 7 232,99480 239,67401
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ/İşletme Fakültesi/Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik (İÖ) EA 7 7 224,55725 238,16416
KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ (KONYA)/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik (Ücretli) EA 5 0

Türkiye’de bulunan tüm üniversiteler ve bölümleri, sigortacılık ve sosyal güvenlik bölümü, dikey geçiş sınavı ve bunlar gibi merkezi sınavlar ve yerleştirmeler ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz deneyimli yöneticilerin bulunduğu forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Sitemize gelen ziyaretçiler için derlediğimiz içerikteki DGS sigortacılık ve sosyal güvenlik taban puanları 2020 tablosu ÖSYM’ye ait resmi web sitesindeki kılavuzlardan, dosyalardan toparlanmıştır. Yapılabilecek bir değişiklikte bunu duyuracak olan kurum ÖSYM’dir ve onun yapacağı duyuru o andan itibaren geçerli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu