kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İçişleri Bakanlığı İl Planlama Uzman Yardımcılığı Maaşı 2023 Ne Kadar?

İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatında görev yapan İl Planlama Uzman Yardımcılarının 2023 yılı maaş tutarı ne kadardır? İl Planlama Uzman Yardımcısı nasıl olunur? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

A+
A-

İçişleri Bakanlığı’nın taşra teşkilatında görevlendirdiği kariyer meslek mensupları İl Planlama Uzman Yardımcılarının 2023 yılı maaşı ne kadar? İl Planlama Uzman Yardımcılığı özlük hakları nasıldır? İl Planlama Uzman Yardımcısı nasıl olunur? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı Büro Personeli Maaşları Ne Kadar Olmuştur?

İl Planlama Uzman Yardımcılığı Nedir? Nasıl İl Planlama Uzman Yardımcısı Olunur?

İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatında görevlendirilen kariyer meslek mensupları olan İl Planlama Uzman Yardımcılığı mesleği mensupları genellikle İl Teşkilatlarında yani Valiliklerde görevlendirilmektedirler. Özellikle bulundukları ile dair tüm iş ve işlemlerde görev alan İl Planlama Uzman Yardımcılığı meslek mensupları İl teşkilatlanmasına dair uzmanlaşarak bu görevlerini ifa etmektedirler.

İl Planlama Uzman Yardımcılığı mesleğine girmek isteyen adayların, istisnaları olmakla birlikte hemen hemen tüm kariyer meslek gruplarına girişte olduğu gibi KPSS A grubu sınavı oturumlarına katılmaları gerekmektedir. Bu sınavdan İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen puan türlerinde yeterli puanı olan adaylardan mesleğe alınacak olan aday sayısının belli bir katı oranında aday arasında yer almaları durumunda gerçekleştirilecek olan sınava katılma hakkı elde edecektir. KPSS puan şartının yanında adayların ilanda belirtilecek olan askerlik durumu, yaş, memurluk genel şartları, sağlık gibi koşulları da haiz olmaları gerekecektir. Aksi halde adayların İl Planlama Uzman Yardımcılığı alımlarına başvuruda bulunma şansı olmayacaktır.

İl Planlama Uzman Yardımcılığı alımları tek aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu aşama ise İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen sözlü mülakatlardır. İl Planlama Uzman Yardımcılığı mesleğine mülakatlarda başarılı sayılan adaylar atanma imkanı bulacaktır.

İl Planlama Uzman Yardımcılığı Özlük Hakları Nasıldır?

İl Planlama Uzman Yardımcılığı mesleği kamu personel rejiminde taşra uzmanlığı kapsamında bulunmaktadır. Bu ise merkez uzmanlığı ve teftiş kadrolarına kıyasla daha düşük bir maaş tutarı ve daha düşük bir ek gösterge anlamına gelmektedir. Merkez uzmanlık kadroları ve teftiş meslekleri 3600 ek göstergeye tabi iken, İl Planlama Uzman Yardımcılığı mesleği gibi taşra uzmanlıkları ile taşra denetim meslekleri 2200 ek göstergeye sahiptir. 

İl Planlama Uzman Yardımcılığı Görev Yeri Neresidir?

İl Planlama Uzman Yardımcılığı mesleğine tabi kişiler İçişleri Bakanlığı’nın taşra teşkilatında, il teşkilatlarında, çoğunluklar İl Valiliklerinde görev yapmaktadırlar. 

İl Planlama Uzman Yardımcılığı 2023 Maaşı Ne Kadardır?

İl Planlama Uzman Yardımcılığı mesleğine giriş safhalarını başarılı bir biçimde geride bırakan ve mesleğe atanmaya hak kazanmış olan İl Planlama Uzman Yardımcıları 2023 yılı itibariyle yaklaşık olarak 15050 Türk Lirası maaş almaktadırlar. İl Planlama Uzman Yardımcılığı yeterlik aşamalarını başarılı şekilde geride bırakarak İl Planlama Uzmanlığı kadrosuna atanan meslek mensuplarının maaşı ise 2023 yılı itibariyle yaklaşık 15500 Türk Lirasıdır. 

*İl Planlama Uzman Yardımcılığı meslek mensuplarının maaş tutarları 2023 yılı için yaklaşık olarak verilmiştir. Bu tutarlara İl Planlama Uzman Yardımcılığı meslek mensuplarının farklılaşan ek ödemeleri ve kesintileri dikkate alınmadan yer verilmiştir.

İl Planlama Uzman Yardımcılığı Mesleğine giriş sınavı sürecine ve mesleğe dair sorularınızı sormak için Tıklayınız!

İçişleri Bakanlığından Kamu Personeline Görev Belgesi Düzenlenmesi Genelgesi Yayımlandı

Uzman yardımcılığı kaç yıl?

Giriş sınavı duyurusunda atanılacak yerlerin belirlenmiş olması halinde, atanılan yerlerde beş yıl süreyle çalışılması zorunludur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.