Taban Puanları

Raylı Sistemler Makinistlik 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) maratonu 2019 yılı için geride kaldı. Aylar hatta yıllar süren çalışmaların karşılığını almak için sınava giren öğrenciler, öğrencilerin başarılı olmasını isteyen öğretmenler ve veliler YKS sonrasında derin bir nefes aldı. Üstelik sonuçların açıklanması, puanların belli olmasıyla birlikte tercih heyecanı başladı. Yerleştirme işlemlerinin de tamamlanmasının ardından gözler Raylı Sistemler Makinistlik taban puanlarına çevrildi. Üniversiteli olanlar ve bir kez daha sınava hazırlanmak isteyenler için kritik öneme sahip Raylı Sistemler Makinistlik taban puanları ve başarı sıralamaları 2020 henüz açıklanmadı.

Raylı Sistemler Makinistlik bölümü 2 yıllık öğrenim süresi olan bir önlisans programıdır ve tüm 2 yıllık programlar gibi TYT puan türü ile tercih edilebilmektedir. Bunun dışında Raylı Sistemler Makinistlik sıralama değerleri henüz YÖK veya ÖSYM tarafından paylaşılmadı. Resmi bir açıklama veya duyuru geldiğinde www.tercihiniyap.net adresi üzerinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

►FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

RAYLI SİSTEMLER MAKİNİSTLİK BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ   Raylı Sistemler Makinistlik Ücretsiz 548.667 281,13551
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ   Raylı Sistemler Makinistlik Ücretsiz 777.586 258,29949
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ   Raylı Sistemler Makinistlik Ücretsiz 910.988 247,45696
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ   Raylı Sistemler Makinistlik İÖ-Ücretli 977.876 242,26563

*Yukarıda yer alan veriler, rakamlar, Raylı Sistemler Makinistlik 2020 taban puanları vs. ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından hazırlanmış olan kılavuzdan ve ÖSYM’ye ait resmi internet sitesinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacağı için kurumun sitesini zaman zaman ziyaret ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu