kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Meslek Lisesi Mezunu Maaşları 2023 Ne Kadar?

Meslek Lisesi Mezunu Maaşları 2023 Ne Kadar? Meslek lisesi mezunu sağlık personeli maaşları 2023 ne kadar? Meslek lisesi mezunu teknik personel maaşları 2023 ne kadar?

A+
A-

Türkiye’de lise mezunu binlerce kişi bulunmaktadır. Bu kişiler lisans veya önlisans eğitimi alarak eğitim seviyelerini yükseltebildiği gibi lise mezunu olarak da iş hayatına devam etmektedir. Pek çok kişi lise seçiminde anadolu liselerini veya fen liselerini seçmektedir. Ancak meslek liselerinin de pek çok avantajı bulunmaktadır. Örneğin meslek lisesi mezunları teknisyen unvalı ile iş imkanı bulabilir. Ayrıca diğer liselerdeki öğrencilerin yanı sıra mesleki yani teknik konularda eğitim alırlar. Böylece daha kolay iş imkanı bulabilirler. Devlet kadrolarında istihdamları daha kolay ve daha kısa sürede olabilmektedir. Meslek lisesi mezunları sağlık personeli veya teknik personel olarak istihdam edilmektedir. Peki bu personellerin 2023 yılında kazandıkları maaşlar ne kadar? Meslek lisesi mezunu maaşları 2023 ne kadar?

Bir Öğretmenin İsyanı: Meslek Lisesi Memleket Meselesi!

Meslek Lisesi Mezunu Maaşları 2023

Türkiye’de bulunan meslek liselerinden mezun olan kişiler mezun olduktan sonra iş hayatına geçiş yapabilmektedir. Sağlık Meslek Liselerinden, Ticaret Meslek Liselerinden vb. mezun olan kişiler kolaylıkla iş bulabilmektedirler. Peki bu personeller ne kadar kazanırlar? Meslek lisesi mezunu olan kişiler devlette işe sağlık personeli veya teknik personeli olarak başlarlar. Bu personeller 2023 yılı itibariyle 10500 Türk Lirası ile göreve başlarlar. Özel sektörde işe başlayan meslek lisesi mezunu kişiler ise asgari ücretle iş başı yaparlar.

Meslek Lisesi Mezunu Sağlık Personeli Maaşları 2023

Her yıl binlerce kişi Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan Sağlık Meslek Liselerinden mezun olmaktadır. Bu kişiler farklı kamu kurum ve kuruluşlarında iş imkanı bulabilmektedir. Sağlık personeli olarak devlette çalışmaya hak kazanan bu kişilerin maaşları ise merak konusudur.

Meslek Lisesi mezunu deneyimsiz sağlık personeli maaşları 2023 10 bin 650 TL civarındadır.

Ayrıca bu kişilerin maaşlarına asgari geçim indirimi, aile yardımı, eş yardımı, çocuk yardımı, döner sermaye, mesai ücreti gibi ek ücretler eklenmemiştir. Bu ek ücretlerin eklenmesi durumunda personellerin maaşları büyük ölçüde artacaktır.

Meslek Lisesi Mezunu Teknik Personel Maaşları 2023

Meslek liselerinden mezun olan ve teknik personel unvanıya kamu kadrolarında istihdam edilen binlerce kişi bulunmaktadır. Bu kişiler bakanlıklarda, kurum ve kuruluşlarda memur olarak çalışmaktadır. Peki bu kişilerin maaşları ne kadardır?

Meslek lisesinden mezun olan deneyimsiz teknik personel maaşları 2023 10 bin 475 TL civarındadır.

Meslek lisesi mezunu olan ve teknik personel olarak devlette görev yapan bu personnelerin yukarıda yer alan maaşlarına aile yardımı, mesai ücreti, döner sermaye gibi ek ücretler dahil edilmemiştir. Bu ek ücretlerin dahil edilmesiyle maaşlarda gözle görülür bir yükselme olacaktır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

KPSS ÖABT İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği Alan Konuları Soru Dağılımı

Yaz stajı kaç gün?

Yaz stajı 20 iş günü olarak tamamlanmak zorundadır. Raporsuz devamsızlık yapan öğrencilerin stajı geçersiz sayılır ve staj tekrarı yaparlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.