Taban Puanları

Tekstil ve Moda Tasarımı 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Tekstil ve Moda Tasarımı bölümüne ait 2020 taban puanlarını inceleyerek, bu bölümü kaç net yaparak kazanabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. 2019 üniversite yerleştirme işlemleri devam ederken, 2020 YKS hazırlık süreci de başladı. Bu zorlu dönemin başında olan adaylar için doğru planlama yapmak çok önemlidir. Bu planı hazırlayabilmek için de kazanılmak istenilen bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamalarını bilmek gerekir. Biz de sınava hazırlanan arkadaşlarımız için 2020 YKS sürecini kolaylaştırmak adına Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü 2020 taban puanları yazısını kaleme aldık.

TEKSTİL VE MODA TASARIMI 2020 TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI

2020 YKS sonuçlarına göre Tekstil ve Moda Tasarımı bölümüne ait en küçük taban puan 203,547 puanda kalırken, bölümün en büyük taban puanı ise 240,617 puanda kalmıştır. Tablomuz içerisinde bütün üniversitelerin bahse konu bölüme ait taban puanlarını görebilirsiniz. YKS hakkında da aklınıza takılan tüm sorularınızı forum sayfalarımız üzerinden bizlere sorabilirsiniz.

► Forum sayfamız için LİNK tıklayınız.

TEKSTİL VE MODA TASARIMI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ   Tekstil ve Moda Tasarımı  Ücretsiz 613.113 240,61789
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ   Tekstil ve Moda Tasarımı  Ücretsiz 796.992 218,70548
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ   Tekstil ve Moda Tasarımı  Ücretsiz Dolmadı Dolmadı

ÖSYM ve YÖK tarafından açıklanan taban puanlara göz attığımızda başarı sıralamalarının henüz açıklanmadığı görülecektir. Tahmini verilerle sizleri yanıltmak istemediğimiz için Tekstil ve Moda Tasarımı bölümüne ait üniversite başarı sıralamalarını resmi kanallardan açıklanana kadar beklediğimizi belirtmek isteriz. Resmi verilerin açıklanmasıyla birlikte biz de bu tablolar altında başarı sıralamalarına yer vereceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu