Kamu Haber

15 Temmuz 2020 Çarşamba Tatil Mi? 15 Temmuz Resmi Tatil Mi? 

Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en önemli olaylardan biri de 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimidir. Türkiye’nin siyasal, ekonomik, sosyal hayatını derinden etkileyen bu olay milyonlarca kişinin hayatını doğrudan etkiledi. Toplumun geniş kesimleri bir araya gelerek darbe girişiminin sonuçsuz kalması sağlandı. O günü unutmamak için de 15 Temmuz günü Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü ilan edildi. 15 Temmuz Demokrasi Bayramı olarak da bilinen bu gün resmi tatil ilan edildi. O gün okullar, resmi daireler tatile girerken anma etkinlikleri yurt genelinde düzenleniyor. Peki 15 Temmuz 2020 Çarşamba Tatil Mi? 15 Temmuz Resmi Tatil Mi? 

15 Temmuz 2020 Çarşamba Resmi Tatil Mi?

15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi sonrasında her yıl anma etkinlikleri düzenlendi. 15 Temmuz tarihi her yıl farklı bir güne denk gelirken 2020 yılında da Çarşamba gününe denk geliyor. Koronavirüs nedeniyle özel sektörde ve devlette kısa çalışma ödeneği aktif olarak uygulanıyor. Binlerce çalışan işe gitmeden evden çalışıyor. 15 Temmuz resmi tatil olduğu için 15 Temmuz 2020 Çarşamba günü de tatil olacak. Özel sektör çalışanları personellerini göreve çağırabilecek ancak mesai vermesi gerekecek. Devlet memurları içinse 1 günlük tatil olacak. Pek çok dükkan, şirket, işletme kapalı olacak.

15 Temmuz 2020 Devlet Daireleri Açık Mı?

15 Temmuz demokrasi bayramı 2020 yılında hafta içine yani çarşamba gününe denk gelmektedir. Normal şartlarda çalışma temposu devam eden devlet daireleri 15 Temmuz resmi tatil olduğu için çarşamba günü tatile girecek. Bakanlıklar, müdürlükler, valilikler, okullar çarşamba günü kapalı olacak. Acil hizmet veren hastaneler, itfaiye şubeleri, polisler,askerler göreve devam edecek.

15 Temmuz 2020 PTT Açık Mı? Çalışıyor Mu?

Türkiye hem yurt içinde hem de yurt dışında kargo alışverişi yapmaktadır. En önemli lojistik üslerden biri olan ülkemizde PTT büyük rol oynamaktadır. PTT de vergi daireleri, bakanlıklar, genel müdürlükler gibi 15 Temmuz 2020 çarşamba günü kapalı olacaktır. PTT çalışanları da idari izinli oldukları için işe gitmeyeceklerdir.

15 Temmuz 2020 Bankalar Açık Mı? Çalışıyor Mu?

Türkiye’deki en önemli firmaların başında bankalar gelir. Her banka bünyesinde binlerce personel çalışmaktadır. 15 Temmuz 2020 çarşamba günü bankalar da kapalı olacaktır. Ziraat Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, ING Bank, Finansbank, Akbank, Garanti Bank, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans, Odeabank, HSBC, Denizbank, Vakıfbank, Şekerbank gibi tüm bankalar 15 Temmuz’da personellerine izin veriyor.

15 Temmuz 2020 Kargo Firmaları Açık Mı? Çalışıyor Mu?

İnternetten alışveriş yapan, kargo bekleyen, iade işlemi olan, kargo gönderecek olan binlerce şirket, insan bulunur. Bu nedenle 15 Temmuz’da kargoların çalışıp çalışmadığı çok merak edilir. 15 Temmuz 2020 çarşamba günü ülke genelindeki tüm kargo firmaları kapalıdır. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

                           

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu