kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

2018 YDS/3 Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Yabancı Dil Sınavı (YDS) ÖSYM tarafından düzenlenen ve adayların yabancı dil bilgisini ölçen resmi bir sınavdır. YDS 2018 yılında ilk kez üçüncü kez düzenleniyor. 2 Aralık’ta düzenlenecek sınav için sınav giriş belgeleri adayların erişimine açıldı. Peki 2018 YDS/3 sınav giriş belgesi nasıl alınır?

A+
A-

Yabancı Dil Sınavı (YDS) Türkiye’de ilk kez bir yılda üçüncü kez gerçekleştiriliyor. Milyonlarca kişi her yıl iki kez YDS’ye girdiği için 2019 yılında bahar dönemi düzenlenecek sınavı beklemeye başlamıştı. Ancak YDS/3 ile birlikte binlerce kişiyi YDS heyecanı sardı. 22 Kasım 2018 tarihinde Perşembe günü YDS/3 sınav giriş belgeleri adayların erişimine açıldı. Peki YDS/3 sınav giriş belgesi 2018 nasıl alınır?

2018 YDS/3 Ne Zaman?

2018 yılının üçüncü ve sonuncu Yabancı Dil Sınavı (YDS/3) 2 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Pazar günü yapılacak sınava binlerce aday katılım sağlayacak. Adaylar hangi okulda, hangi salonda sınava gireceğini ise “sınav giriş belgesi” aracılığı ile öğrenebilecek. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yabancı Dil Sınavı (YDS) için sınav giriş belgesi 22 Kasım 2018 tarihinde adayların erişimine açıldı. Adaylar ÖSYM üzerinden sınav giriş belgelerine ulaşabilecek. Peki sınav giriş belgesi nasıl alınır?

2018 YDS/3 Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Yabancı Dil Sınavı (YDS) için sınav giriş belgesi almak isteyen adayların ilk olarak ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan ais.osym.gov.tr adresine girmeleri gerekmektedir. Ardından da aday işlem sayfasına girerek sınav giriş belgelerinin çıktısını almaları veya bilgisyarlarına indirmeleri mümkün olabilecektir.

Yabancı Dil Sınavı (YDS) 2 Aralık 2018 tarihinde Pazar günü gerçekleştirilecek. Adayların saat 10.00’dan önce sınav giriş noktalarına gitmesi gerekmektedir. Aksi takdirde 10.00’dan sonra binalara adaylar alınmayacaktır. Adayların sınav giriş belgeleri ve kimlik kartları yanlarında olmalıdır.

Yabancı Dil Sınavı (YDS) Nedir?

Yabancı Dil Sınavı (YDS) ÖSYM tarafından her yıl düzenlenen bir sınavdır. Sınav adayların yabancı dil bilgisini test ve tespit etmek için düzenlenmektedir.  Yabancı Dil Sınavı (YDS) ülkemizde hemen hemen tüm alanlarda yabancı dil tespit sınavı olarak geçerlidir. İş ilanlarına, akademik kariyerlerde YDS puan şartı aranmaktadır. GÜNDEM

YDS Dil Seçenekleri

YDS İlkbahar: Ukraynaca, Sırpça, Rusça, Portekizce, Rumence, Felemenkçe, İspanyolca, İtanyanca, Korece, Lehçe, İtalyanca, Gürcüce, Fransızca, Ermenice, Farsça, Danimarkaca, Çince, Arapça, İngilizce, Almanca…

YDS Sonbahar: İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça, Fransızca…

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.