Kamu Haber

2019 Okullar Ne Zaman Kapanacak? 

2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemi başladı. Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim yılı 17 Eylül 2018 tarihinde Pazartesi günü başladı. Binlerce öğrenci, veli ve öğretmen için okul zili çaldı. 2018-2019 eğitim öğretim dönemi başladı ve birinci öğretm dönemi sona erdi. 21 Ocak 2019 tarihinde Sömestr yani yarıyıl tatili başladı ve 1 Şubat 2019 tarihinde sona erdi. 1 Şubat tarihinde okullar tekrar açılmış oldu. Peki ikinci eğitim öğretim dönemi ne zaman sona erecek? 2018-2019 eğitim öğretim dönemi ne zaman sona erecek? 2019 okullar ne zaman kapanacak? 2019 yaz tatili ne zaman başlıyor? Üniversiteler ne zaman kapanacak? Liseler ne zaman kapanacak? İlkokullar ne zaman kapanacak? Ortaokullar ne zaman kapanacak?

2019 Liseler Ne Zaman Kapanacak?

Türkiye’de binlerce kişi liseye gitmektedir. İyi bir üniversitede eğitim almak isteyen binlerce kişi lisede ders çalışmaktadır. Eylül ayında açılan okulların kapıları hala kapanmadı. Ancak pek çok kişi okulların ne zaman kapanacağını merak etmektedir. Özellikle “liseler ne zaman kapanacak?” sorusu öne çıkmaktadır. 2018-2019 Eğitim öğretim döneminde 3 ay sürecek yaz tatili 14 Haziran 2019 tarihinde Cuma günü başlıyor. 14 Haziran 2019 tarihinde okullarda son kez zil sesi duyulacak ve öğrenciler, öğretmenler ve veliler rahat bir nefes alacak. Kamu Haber

2019 İlkokullar Ne Zaman Kapanacak?

İlkokul seviyesinde binlerce kişi ilk ve orta okullarda eğitim almaktadır. Lise öncesi eğiim alan öğrenciler yaz tatilini iple çekmektedir. 3 ay sürecek yaz tatilinde binlerce öğrenci rahat bir nefes alıp derslerden uzaklaşacak. Kimi kumun, denizin ve güneşin tadını çıkartacak kimi de memleketine gidecek. Kimi de saatler süren bilgisayar oyunlarının içerisine girecek. İlkokulda eğitim gören öğrenciler için de okullar 14 Haziran 2019 tarihinde Cuma günü kapanacak.

2019 Ortaokullar Ne Zaman Kapanacak?

Türkiye’de binlerce kişi lise öncesi eğitim olan ortaokul seviyesinde eğitim görmektedir. 2018-2019 eğitim öğretim döneminde  ortaokul öğrencileri için yaz tatili 14 Haziran 2019 tarihinde Cuma günü başlayacak.

2019 Üniversiteler Ne Zaman Kapanacak?

Türkiye’de en kalabalık eğitim kurumlarından biri de üniversitelerdir. Türkiye’nin dört bir yanında üniversiteler bulunmaktadır ve o üniversitelerde binlerce kişi lisans eğitimi almaktadır. Binlerce kişi “üniversiteler ne zaman kapanacak 2019?” sorusunu sormaktadır. Türkiye’de her üniversite farklı tarihlerde kapanmaktadır. Üniversiteler içinde Haziran ayı dönem sonu olarak belirtilmiştir. Ancak her üniversitenin final sınavı ve bütünleme sınav tarihleri tamamen farklıdır. Bazı üniversiteler final sınavlarını Mayıs ayı sonunda tamamlamaktadır. Bazı üniversiteler ise Haziran ayında final sınavlarını tamamlamaktadır. Sınavlarında başarılı olan kişiler için yaz tatili son final sınavı ile başlamaktadır. Sınavlarında başarısız olanlar ise bütünleme sınavlarını beklemek zorundadır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu