2020-2021 KYK Burs ve Kredi Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

2020-2021 KYK Burs ve Kredi Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır? 2020-2021 KYK Burs ve Kredi Başvuru Tarihleri Ne Zaman? Burs ve Kredi Başvurusunda Doğru Bilgi Verilmezse Ne Olur?

A+
A-

Milyonlarca öğrencinin beklediği açıklama geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020-2021 eğitim öğretim dönemi için burs ve öğrenim kredisi başvurularının açıkladığını duyurdu. Günlerdir bu açıklamayı bekleyen öğrenciler de başvuru tarihleri ve başvuru şekliyle ilgili araştırma yapmaya başladı. Özellikle de KYK burs ve kredi başvursunun nasıl yapılacağı merak ediyor. Bu kapsamda bizler de bu sorulara cevap aradık.

2020-2021 KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) kredi ve burs başvuruları 28 Ekim itibarıyla başladı. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Adaylar başvurular sırasında ekonomik, sosyal, eğitim durumlarına ilişkin bilgi verecek. Bilgilerin doğru olması şart! Aksi halde başvurular geçersiz sayılabilir. Üstelik öğrencilerin verdiği bilgiler kamu kurumlarından istenen bilgilerle karşılaştırılacak.

2020-2021 KYK Burs ve Kredi Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu 28 Ekim’de yaptığı açıklama ile başvuruların başladığını açıkladı. Ancak başvuruların ne zaman biteceğine ilişkin bilgiye sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında yer vermedi. Burs ve öğrenim kredisi başvuruları 28 Ekim’de başlıyor ve 3 Kasım’ kadar sürüyor. 3 Kasım salı tarihinde saat 23.59’a kadar başvurular yapılabilecek.

Burs ve Kredi Başvurusunda Doğru Bilgi Verilmezse Ne Olur?

YÖKSİS’te yer alan öğrenci öğrenim bilgilerinin doğru, eksiksiz, hatasız, kasten yanlış yazılmaması gerekiyor. Öğrencilerin yanlış bilgi vermeleri durumunda bilgilerin güncellenmesi şart! Hatalı, eksik, yanlış bilgi veren adayların başvuruları geçersiz sayılabilir. Bu durumda öğrenciler mağdur olabilir.

e-Devlet burs ve kredi başvuru sayfası: https://www.turkiye.gov.tr/kyk-krediburs-basvurusu

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.