kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

TYT Tarih Soruları ve Cevapları (ÖSYM)

TYT tarih soruları nasıldı, TYT tarih cevapları nelerdir, temel yeterlilik testinde çıkan tarih soru ve cevapları içeriğimizde…

YKS
A+
A-

TYT Tarih Soruları ve Cevaplarını derlediğimiz ve ilerdeki sınavlarınıza fikir vermesi amacıyla hazırladığımız bu yazımızda aradığınızı bulabilirsiniz. Akılda kalanları derlediğimiz bu yazımıza gelin birlikte bakalım.

Bir sınav dönemi daha neredeyse sona erdi ve sondan bir önceki basamağa gelindi. Son basamak olan tercihlerden önce üniversite adayı gençler üniversite sınavı olan yükseköğretim kurumları sınavı yani YKS’nin ilk aşaması olan temel yeterlilik testine (TYT) girdiler. Sınav heyecanı ile üniversite adayı gençler şu dakikalarda sınavda çıkmış sorulara ve cevaplarına bakıyor. Bizler de adaylara fikir vermesi amacıyla internetteki platformlarda soruları ve cevapları paylaşan adaylardan yararlanarak TYT’de çıkmış soru ve cevapları akılda kalanlar üzerinden derlemeye çalıştık. Bu içerikte TYT tarih soru ve cevaplarından akılda kalanlara ulaşabileceksiniz.

TYT TARİH SORULARI VE CEVAPLARI (ÖSYM) (AKILDA KALANLAR)

Temel yeterlilik testi içerisinde tarih dersi sosyal bilimler grubu içerisinde yer almaktadır. Bu grubun içinde toplamda 20 soru bulunmaktadır ve bu 20 sorunun 5 tanesini tarih soruları oluşturmaktadır. TYT’de çıkan tarih sorularının adayların aklında kalan cevapları şu şekildedir (Soruları buldukça güncellemeye devam edeceğiz, ÖSYM paylaştıktan sonra da yazımızın içinde soruların linkini bulabileceksiniz):

ÖSYM TARAFINDAN YAYIMLANAN SORULARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Düzenli Ordu

Haçlı Seferleri

Yeni Devlet Teşkilatı

Akdeniz Ticareti

Meşruiyet Açısından Ulemanın Görüşü

 

Temel yeterlilik testinde kaç tane tarih sorusu vardır?

Temel yeterlilik testi içerisinde tarih dersi sosyal bilimler grubu içerisinde yer almaktadır. Bu grubun içinde toplamda 20 soru bulunmaktadır ve bu 20 sorunun 5 tanesini tarih soruları oluşturmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.