2021 YKS Konuları Neler? YKS Konuları Değişti Mi?

2021 YKS Konuları Neler? YKS Konuları Değişti Mi? Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesinde Milli Eğitim Bakanlığından açıklama geldi. Bakanlık sınavda öğrencilerin sorumlu tutulacağı müfredatın değişmediğini vurguladı.

A+
A-

Yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle eğitim-öğretim faaliyetleri büyük oranda aksadı. Yüz yüze icra edilen eğitim faaliyetlerine ara verilirken uzaktan eğitim metoduna geçildi. Okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim, lise, üniversitelerde eğitimler uzaktan verilmeye başlandı. Ayrıca başta ÖSYM sınavları olmak üzere pek çok sınav da yine uzaktan icra edilmeye başlandı. Son olarak ÖSYM tarafından ALES ve KPSS DBHT olmak üzere pek çok sınavın ertelendiği açıklandı. Peki COVİD-19 salgınının YKS’ye etkisi ne olacak? 2021 YKS Konuları Neler? YKS Konuları Değişti Mi?

2021 YKS Konuları Neler? YKS Konuları Değişti Mi?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile ilgili geri sayım sürüyor. 2021 yılında gerçekleştirilecek sınava daha uzun bir süre olsa da adaylar sınav hakkında araştırma yapıyor. Özellikle de sınavda sorulacak sorular, sorumlu olunan konular ilgi topluyor. Bu kapsamda Milli Eğtiim Bakanlığı da yazılı bir açıklama yaparak bu konuya açıklık getirdi. İşte o açıklama:

 ‘”LGS ve YKS gibi merkezi sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmayıp öğrencilerimiz tüm müfredattan sorumlu olacaktır.”

MEB tarafından yapılan açıklamada merkezi sınavların kapsamında, müfredatında bir değişiklik olmadığı belirtildi. Öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu olacağı vurgulanan açıklamada salgınla veya konuyla ilgili değişiklik olursa yeni bir açıklama yapılacağı belirtildi. Bakanlık öğrencilere sınavları için hazırlık sürecinde destek olunacağını vurgularken, kaynaklar verileceğini ve ihtiyaçlarına yanıt verileceği kaydedildi. Örnek soru kitapçıklarının yayımlanmasına devam edileceği söylenen açıklamada bu sene her ay 8. sınıf öğrencileri için çalışma fasikülleri dağıtılacağı belirtildi. Öğrencilere de bu kaynakları takip edin mesajı verildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.