kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 elektronik ve haberleşme mühendisliği atama taban puanları kaçlardadır, elektronik ve haberleşme mühendisliği atamaları hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kontenjan bulunuyordu, bunun dışında elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunları hangi kadrolara atanabilmektedir, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi ataması içinde kaç adetti, elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en yüksek kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına yazımızdan erişebilirsiniz.

2018 KPSS puanı üzerinden tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan biri de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adaylarının bazı kadrolara yerleşmesi gerçekleştirildi. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere yol göstermesi amacıyla listelemeye devam ediyoruz. Aşağıda elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 elektronik ve haberleşme mühendisliği atama taban puanları listesinin görselini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 ELEKTRONİK VE HABERLEŞME MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik kodu devreye girmektedir. Bunlardan biri herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapabilmesine olanak tanıyan 4001 nitelik kodu iken elektronik ve haberleşme mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4619 numaralı nitelik kodudur.

Elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 88 kontenjan vardı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapma hakkı olan kadrolara aitken 4619 nitelik koduna yani elektronik ve haberleşme mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kontenjan sayı 9 olarak karşımıza çıkmaktaydı.

Taban puanlarına baktığımızda ise elektronik ve haberleşme mühendisliği mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 89,624 olduğu görülürken en büyük taban puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 elektronik ve haberleşme mühendisliği KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 elektronik ve haberlesme muhendisligi atama taban puanlari

* Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler ve elektronik ve haberleşme mühendisliği KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi internet sayfasındaki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı açıklama dikkate alınmak zorundadır.

** Kadrolara atanmak için bazen özel şartlar ve açıklamalar aranmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.