kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS İletişim Bilimleri 2019 Taban Puanları

DGS iletişim bilimleri taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile iletişim bilimleri bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS iletişim bilimleri kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS iletişim bilimleri puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük iletişim bilimleri taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS iletişim bilimleri 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İLETİŞİM BİLİMLERİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan iletişim bilimleri bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki iletişim bilimleri bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların iletişim bilimleri bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek iletişim bilimleri kontenjanları 2018 yılında 7 olarak belirlenmişti, 2019 DGS iletişim bilimleri kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan iletişim bilimleri puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde iletişim bilimleri bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük 242,36301 ile Çukurova Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile iletişim bilimleri bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, iletişim bilimleri bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen iletişim bilimleri bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya iletişim bilimleri bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6106 1 429dbcf5c07c49f638d845b610f394ff

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.