kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Ağız ve diş sağlığı teknikeri 2020/14 KPSS atama taban puanları kaçta kalmıştır? Ağız ve diş sağlığı teknikeri atamaları içinde en yüksek ve en küçük atama puanı kaçtır?

Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

Memur olmak için ülkemizde KPSS’ye girmek gerekir. Kamu personeli seçme sınavı adını taşıyan bu sınava giren adaylar ya branşları özelinde varsa belli puan türlerinden puanlar veya herkesin girdiği ve genel puanın hesaplandığı GK-GY yani genel kültür genel yetenek sınavına girerek merkezi atamaların gerçekleşmesini de sağlayan puan almalıdırlar. Alınabilecek puan ne kadar yüksek olursa adayın atanma ihtimali o kadar artmaktadır çünkü bu bir seçme sınavıdır ve adaylar seçilmelerini sağlayacak kadar puan almalıdırlar. Peki bir aday atanmasını sağlayacak puanın ne kadar olacağını nereden bilebilir? Ne yazık ki bunu net bir biçimde bilme ihtimali bulunmamaktadır çünkü alım yapılacak kadro sayısından sınavın o yılki zorluk derecesine kadar her şey bu puanlarda değişkenlik olmasına neden olmaktadır. Yine de önceki yılların merkezi atama puanları adaylara bir fikir verebilir diyerek bu yazımızda ağız ve diş sağlığı teknikeri KPSS 2020/14 atama taban puanları listesini yayımladık.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERİ ATAMA TABAN PUANLARI KPSS 2020/14

Sağlık bakanlığı merkezi atamalar ile personel alımı gerçekleştirmektedir ve 2020 yılında pandeminin etkisi ile oldukça bereketli geçmiştir diyebiliriz. 2020/14 merkezi atamasında ise 12000 personel alımı yapılmakla birlikte ağız ve diş sağlığı teknikeri olarak atanabileceklere ayrılan kadro sayısı 23 idi.

En büyük atama taban puanı ile ağız ve diş sağlığı teknikeri mesleğine yerleşen aday Mersin iline 96,354 puan ile atanırken en küçük atama puanı ile yine ağız ve diş sağlığı teknikeri mesleğine yerleşen aday Muğla iline 91,139 puan ile atanmıştır.

Sağlık Bakanlığı merkezi atamasına ait ağız ve diş sağlığı teknikeri 2020/14 KPSS atama taban puanları listesi aşağıdadır.

<div></div>

kpss 2020 14 agiz ve dis sagligi teknikeri atama taban puanlari

Kamu personeli seçme sınavı, memuriyet, maaşlar, meslekler ve benzeri pek çok konu için sitemizde yer alan diğer içeriklere göz atabilir ve aynı zamanda merak ettiklerinizi sormak için FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresindeki forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

*Sağlık Bakanlığı merkezi atamasına ait 2020/14 KPSS ağız ve diş sağlığı teknikeri atama puanları listesi ÖSYM’ye ait resmi internet sitesinde yayımlanan içeriklerden derlenmiştir. Yapılabilecek bir değişikliği ÖSYM duyuracaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

Yorumlar

  1. Selen dedi ki:

    Bizden ne istiyolar filozof felan olmamızı demi iğrenç bir bölüm sakın okumayın