Maaşlar

Aile Sosyal Destek Personeli (ASDEP) Maaşları 2023 Ne Kadar?

Aile sosyal destek personeli kadrosuna 1.000 kişilik alım yapılacak. Bir çok lisans mezunu olan adayın sözleşmeli olarak ataması yapılacak olan destek personeli maaşları 2023 yılında ne kadar olacak? ASDEP personeli olmak için hangi bölüm mezunları başvuru yapabilecek? ASDEP personeli olmak için atama süreci nasıl gerçekleşecek? Aile sosyal destek personelleri için ek gelir söz konusu olacak mı? ASDEP personellerinin çalışma şartları nasıl olacak? Aile Sosyal Destek personelleri nerede görev yapacak? Bu ve benzeri soruların cevabını yazımız içerisinde görebilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

ASDEP Nedir, Aile Sosyal Destek Personeli Ne İş Yapar?

ASDEP, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ait tüm yardımları tek bir çatı altında birleştirmeyi öngören bir projedir. Bu amaçla tüm illerde Sosyal Hizmet Merkezleri açılmaktadır. Sosyal Hizmet Merkezleri içerisinde yer alan: Aile Danışma Merkezleri, Çocuk Merkezleri, Gençlik Merkezleri, Toplum Merkezleri ve Yaşlı Hizmet Merkezleri gibi kurumların tek çatı altında birleştirilmektedir. ASDEP için amaç, vatandaşların talepte bulundukları sosyal hizmet ve yardımların hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesidir. Bu sayede yeknesak ve bütüncül bir anlayış ortaya çıkacak, bürokratik yavaşlığın önüne geçilecek, sosyal katılımcılık ön plana çıkacak ve vatandaş odaklı hizmet anlayışı işlerlik kazanacaktır. 

ASDEP Personeli Olma Şartları Nelerdir?

ASDEP personeli olabilmek için üniversitelerin dört yıllık eğitim verilen; Psikoloji, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmetler, Sosyal Hizmet, Sosyal Çalışmalar, Aile ve Tüketici Bilimleri ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen bölümlerden mezun olmak gerekir. İlan metninde belirtilen herhangi bir il kadrosuna alınacak aday sayısının 4 katı kadar aday, KPSSP3 puan türüne göre mülakata çağrılacaktır. İlan metninde belirtilen diğer şartlar aşağıda şekildedir:

ASDEP Personeli Çalışma Koşulları Nasıldır?

ASDEP Personelinin çalışma süresi 5 saati cumartesi günü olmak üzere, haftalık 45 saat olacak şekilde düzenlenmiştir. Bulundukları il mülki idare sınırları içerisinde çalışacak olan ASDEP personelleri, il mülki idare sınırları dışında da çalışmaktadır. Destek personelleri, vatandaşlara yönelik sosyal hizmet ve yardımların, yerindelik ilkesine uygun olacak şekilde yapılabilmesi için vatandaşların sosyal ve ekonomik durumlarını incelemek ve değerlendirmek, görüşme sırasında inceleme ve gözlemlerde bulunmak, notları ve verileri işlemekle sorumludur. Aile bireylerinin ihtiyaçlarını incelemek, ihtiyaç duyulan hizmet veya destek ile ilgili gerekli yönlendirmelerde bulunmak için rehberlik yapmaktadır.

ASDEP Personeli 2023 Maaşları Ne Kadardır?

ASDEP personeli, ihale tarihinde yürürlükte bulunan “Brüt asgari ücretin % 110 (yüzde yüz on) fazlası oranında aylık ücret ödemesi alacaktır.” Bu orandan hareketle, ASDEP personel maaşı 2023 yılı için 15,750 TL civarında olacaktır. Bunun dışında il mülki idare sınırları dışında çalışacak ASDEP personellerine harcırah kanununa göre, günlük harcırah ödemesi yapılacaktır. 

Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcılığı Maaşı Ne Kadar?

Asdep personeli nerede çalışır?

ASDEP personeli daha çok sosyal hizmet merkezlerinde kurum müdürünün uygun göreceği her pozisyonda çalışabiliyor. 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. asdep alimlarda gecmiste hep kpss 2 puanla alim olurdu.örnk.2016 da.2015 ve 2016 alim oldu neden simdi sdc 2018 şarti varr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu