Aşçılık KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​2 yıllık aşçılık mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, aşçılık bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 aşçılık atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, önlisans aşçılık atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında aşçılık mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

26.10.2019
A+
A-

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları aşçılık bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 önlisans aşçılık atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 AŞÇILIK ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda 2 yıllık aşçılık mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 90,086 olduğu, yine aşçılık mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 97,651 olduğu görülmektedir.

Aşçılık mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm önlisans mezunlarının başvuru yapabildiği 3001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise aşçılık ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 3222 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

<div></div>

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında aşçılık mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 3 kadro vardı. Bu 3 kadronun 3’ü de 3001 nitelik kodu, yani herhangi bir önlisans programından mezun olma şartı arayan kod ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken 3222 kodlu aşçılık ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği kadrolara ait ne yazık ki kontenjan bulunmamaktaydı. Aşçılık mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, aşçılık bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

kpss 2019 1 ascilik atama taban puanlari

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 aşçılık atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

** Açılan kontenjanlara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartlara göz atmak için:

KPSS MERKEZİ ATAMALAR ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR NİTELİK KODLARI

Aşçılık bölümü ve diğer tüm önlisans bölümlerinin nitelik kodları için ilgili dosyaya yönlendirilmek için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA İÇİNDE YER ALAN ÖNLİSANS NİTELİK KODLARI

Ayrıca önlisans mezunları için ayrılan kontenjanların hepsine göz atmak için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA İÇİNDE YER ALAN ÖNLİSANS KADROLARI

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.