Hemşirelik KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Hemşirelik KPSS 2018/2 atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, hemşirelik ve benzeri bölümler mezunları için KPSS merkezi atama kadrolarını tercih etmeye yarayan özel kod kaçtır, bu koda özel kontenjan sayısı 2018/2 atamaları için kaçtı, KPSS 2018/2 içinde hemşirelik mezunlarının tercih edebileceği toplam kontenjan kaçtı, bu kontenjanlara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan en yüksek ve en düşük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Hemşirelik KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

KPSS 2018/2 merkezi atama ile yerleştirme süreci sonlandı ve memur adayı olan bireylerin bir bölümü kamuda memur olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, hemşirelik mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait hemşirelik KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tablo görselini yazının en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 HEMŞİRELİK ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla hemşirelik bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da hemşirelik ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4605 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde hemşirelik mezunlarının tercih edebileceği toplam 120 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken hemşirelik ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4605 nitelik kodu ile tercih edilebilen kontenjan bulunmamaktaydı.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan hemşirelik KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Iğdır Üniversitesi’ne (Şoför) (Iğdır) ait olduğu ve 90,120 puan ile kapattığı görünmektedir. Hemşirelik mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak hemşirelik bölümü mezunlarının bu aralıklarda veya yakınında puan alması durumunda merkezi atamalarda açılan kadrolara yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, hemşirelik mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve hemşirelik KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM sitesindeki duyurular kısmını belirli zaman aralıkları ile ziyaret etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

** Hemşirelik atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu neden ile kadroların tamamını içeren listeye BURAYI tıklayarak bakabilir ve nitelik kodlarına göz atmak için de BURAYI kullanarak ilgili sayfaya yönlendirilebilirsiniz.

2018/5 MERKEZİ ATAMA HEMŞİRELİK TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 14:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
elif kaya
elif kaya - 7 ay Önce

hemşire