Önlisans İnsan Kaynakları Yönetimi KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Merkezi bir atama olarak gerçekleşen KPSS 2018/2 içinde insan kaynakları yönetimi (önlisans) atama taban puanları kaçlardadır, 2 yıllık insan kaynakları yönetimi bölümü mezunları merkezi atamalarda hangi nitelik koduyla atanabilir, bu kod ile atanabilecek kaç kontenjan bulunmaktaydı, insan kaynakları yönetimi (önlisans) bölümü mezunları başka hangi nitelik koduna sahip kadrolara başvurabilir, insan kaynakları yönetimi (önlisans) bölümü için ayrılan toplam kontenjan sayısı kaçtı ve bu kontenjanlara yerleşmeler sonrası belli olan insan kaynakları yönetimi atama taban puanları içindeki en küçük ve en büyük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Önlisans İnsan Kaynakları Yönetimi KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Memur olma arzusu olan adaylar KPSS’ye girdiler ve elde ettikleri puanlara göre KPSS 2018/2 merkezi ataması ile yerleştirmeleri gerçekleştirildi, bu yerleştirmeler ile ortaya çıkan önlisans atama taban puanlarını biz adaylara sonra gerçekleşecek atamalarda fikir verebilmesi için yayımlamaya devam ediyoruz ve işte bu şekilde oluşturduğumuz 2 yıllık insan kaynakları yönetimi mezunlarının yerleştiği kadrolara ait insan kaynakları yönetimi (önlisans) KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ (ÖNLİSANS) ATAMA TABAN PUANLARI

İnsan kaynakları yönetimi (önlisans) mezunları merkezi atamalar içinde iki nitelik kodu ile açılan kadrolara başvurabilirler ve bunlardan birisi herhangi bir önlisans programı mezunu olma şartı taşıyan 3001 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolarken diğeri ise 3183 nitelik kodunu taşıyan 2 yıllık insan kaynakları yönetimi ve benzeri bölümlere özel açılan kadrolardır.

Bahsedilen kadrolara ayrılan kontenjanlara baktığımızda KPSS 2018/2 merkezi ataması içinde insan kaynakları yönetimi (önlisans) mezunlarının tercih etme şansı olan toplamda 19 kontenjan vardı. Bu kontenjanlardan 13 adedi herhangi bir önlisans mezunu olma şartı ile başvuruya müsait olan 3001 nitelik kodu için ayrılan kontenjanlarken diğer 6 tanesi de 3183 nitelik kodu yani insan kaynakları yönetimi (önlisans) ve benzer bölümden mezun olma şartı aranan kod için ayrılan kontenjanlardı.

İnsan kaynakları yönetimi (önlisans) mezunlarınun başvurabileceği tüm bu kontenjanların atama puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atamanın İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (Memur) (İstanbul) 83,912 puan ile yapıldığı görünmektedir. İnsan kaynakları yönetimi (önlisans) bölümü mezunlarının yerleşebildiği kontenjanlar içindeki en yüksek puan ile atamanın ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (Bilgisayar İşletmeni) (Ankara) 97,420 puan ile yapıldığı görünmektedir. İnsan kaynakları yönetimi bölümü mezunu adaylar bu iki puan arasında veya en küçük puana yakın bir puan almaları halinde merkezi atama ile bir yerlere yerleşebilirler demek yanlış olmayacaktır.

Önlisans mezunları için merkezi atamalar, mülakat ile başvurulabilen kadrolar, dil sınavları, kamu personeli sınavları, insan kaynakları yönetimi (önlisans) mezunlarının başvurma hakkı olan ilanlar ve bunlar benzeri tüm konularda var olan sorularınızı TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarına uğrayarak sorabilirsiniz.

* Yukarıda yer verdiklerimiz ve insan kaynakları yönetimi KPSS 2018/2 merkezi atamasına ait taban puanlarının listesi ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler esas alınarak hazırlanmıştır. Olabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yaptığı son duyuru esas olacaktır işte bu yüzden ÖSYM resmi web sitesini ve orada bulunan duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

** İnsan kaynakları yönetimi (önlisans) atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları, özel şartlar da bulunabilmektedir.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartları incelemek için TIKLAYINIZ

*** İnsan kaynakları yönetimi (önlisans) bölümü ve diğer bölümler ile ilişkili önlisans bölümlerinin tamamına ait nitelik kodları için ilgili sayfaya BURADAN YÖNLENDİRİLEBİLİRSİNİZ, önlisans mezunları için ayrılan kadroların hepsi için de BURAYI KULLANABİLİRSİNİZ.

YORUM EKLE