Reklamcılık ve Halkla İlişkiler KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Reklamcılık ve halkla ilişkiler KPSS 2018/2 atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, reklamcılık ve halkla ilişkiler ve benzeri bölümler mezunları için KPSS merkezi atama kadrolarını tercih etmeye yarayan özel kod kaçtır, bu koda özel kontenjan sayısı 2018/2 atamaları için kaçtı, KPSS 2018/2 içinde reklamcılık ve halkla ilişkiler mezunlarının tercih edebileceği toplam kontenjan kaçtı, bu kontenjanlara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan en yüksek ve en düşük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Reklamcılık ve Halkla İlişkiler KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

KPSS 2018/2 merkezi atama ile yerleştirme ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından gerçekleştirildi ve kamu personeli adayı olan bireylerin bir bölümü kamu personeli olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, reklamcılık ve halkla ilişkiler mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait reklamcılık ve halkla ilişkiler KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tabloyu yazının en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 REKLAMCILIK VE HALKLA İLİŞKİLER ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da reklamcılık ve halkla ilişkiler ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4291 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde reklamcılık ve halkla ilişkiler mezunlarının tercih edebileceği toplam 122 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken diğer 2 kontenjan ise reklamcılık ve halkla ilişkiler ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4291 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolara aitti.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan reklamcılık ve halkla ilişkiler KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Iğdır Üniversitesi’ne (Şoför) (Iğdır) ait olduğu ve 90,120 puan ile kapattığı görünmektedir. Reklamcılık ve halkla ilişkiler mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak reklamcılık ve halkla ilişkiler bölümü mezunlarının en küçük taban puana yakın bir puan alması halinde merkezi atamalarda açılan kontenjanlara yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, reklamcılık ve halkla ilişkiler mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve reklamcılık ve halkla ilişkiler KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte kurumun yapacağı son duyuru geçerli olacağı için ÖSYM resmi sitesindeki duyurular kısmını ara ara ziyaret etmeniz sizin için yararlı olacaktır.

** Reklamcılık ve halkla ilişkiler atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu sebep ile merkezi atama için ayrılan kadroları kapsayan listeye BURAYI kullanarak göz atabilir ve nitelik kodlarını da inceleyebilmek için BURADAN ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

2018/2 MERKEZİ ATAMA HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUM EKLE