kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Bağcılık 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Bağcılık taban puanları 2019 yılında kaç olacaktır, bağcılık puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar kaçtır, bağcılık sıralama sayıları 2019 yılında kaç binlere düşecektir, bağcılık bölümü hangi puan türünden tercih edilebilir, bağcılık başarı sıralamaları açıklandı mı, ne zaman açıklanacaktır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Tercih yapmak oldukça zor bir iştir, doğru bölümü seçmek, seçilen o bölüme yerleşebilmek için gerekli şartları yerine getirmek, o bölüme yetecek puanı ve sıralamayı elde etmek adaylar için çoğu zaman karışık bir süreç olarak ilerlemektedir. 

Bir adayın istediği bölümü belirlemesi bile zorken ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen, yürütülen yükseköğretim kurumları sınavına (YKS) girerek yeterli puan ve sıralama elde etmesi, daha doğrusu istenilen bölüme yetecek puanı ve sıralamanın ne olduğunu bilmesi ve ona göre hazırlık yapması kafa karıştırıcı olabilmektedir.

Bizler de ÖSYM’nin 2018 YKS yerleştirmeleri üzerinden 2019 YKS tercih kılavuzlarına koyacağı, bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları verilerini bu zor süreçte sizlere fikir vermesi amacıyla derleyerek yayımlamaya devam ediyoruz.

BAĞCILIK TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2019

Bağcılık bölümünün puanlarına değinmeden önce kimlerin başvuru yapabileceğini ve hangi puan türü ile tercih edebileceğini belirtmekte fayda var. Bağcılık bölümünü en az ortaöğretim kurumu mezunu bireyler tercih edebilmektedir ve tercih edebilmek için de TYT (temel yeterlilik testi) puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

Bağcılık bölümüne yerleşmede kullanılan puanlar üzerinden bakacak olursak bağcılık puanları içinde yer alan en küçük puan ile yerleştirme 186,0535 puan ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar TYT puan türünde bu civarda bir puan alarak bağcılık bölümüne yerleşebilirler demek yanlış olmaz.

Bağcılık başarı sıralamaları verileri henüz YÖK Atlas veya ÖSYM tarafından sitelerine, sistemlerine yüklenmediği için bağcılık sıralama değerlerini şu an yazımıza ekleyemiyoruz. Bahsi geçen kurumlar kendi sistemlerine bu verileri yükledikleri anda ki bunun önümüzdeki birkaç ay içinde olacağını tahmin ediyoruz, bağcılık başarı sıralaması değerlerini yine bu yazının içinden bulabileceksiniz. (EKLENDİ)

2018 YKS tercihlerinde bağcılık kontenjanları 20 olarak belirlenmişti, muhtemelen 2019 bağcılık kontenjanları da bu civarlarda olacaktır.

Bağcılık taban puanları 2019 listesinin tamamı sizin için hazırladığımız ve yazımızın alt kısmına eklediğimiz görsellerde yer almaktadır.

Üniversitelerin 2 veya 4 yıllık bölümleri, üniversite tercihleri, üniversite sınavları ve bunlar gibi üniversite öncesini ve sonrasını ilgilendiren tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz TERCİHİNİ YAP FORUM tecrübe sahibi yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer alan bilgiler ile bağcılık 2019 taban puanları listesi ÖSYM’nin kurumsal sitesinde yer alan bilgiler ve kılavuzlar üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacaktır ve biz bu duyuruya göre yazılarımızı güncellemeye çalışacak olsak da sizler ÖSYM resmi internet sitesini düzenli aralıklarla ziyaret etmeyi ve duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

BAĞCILIK BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM BURS/DİL TABAN PUAN SIRALAMA
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ Bağcılık     Dolmadı Dolmadı

5801 1 f4c1dc71f928e073034c4a57c02137f0

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.