kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Bankacılık KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 bankacılık atama taban puanları kaçlardadır, bankacılık atamaları hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kontenjan bulunuyordu, bunun dışında bankacılık mezunları hangi kadrolara atanabilmektedir, bankacılık bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi ataması içinde kaç adetti, bankacılık mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en yüksek kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına yazımızdan erişebilirsiniz.

2018 KPSS puanı üzerinden tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan biri de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adaylarının bazı kadrolara yerleşmesi gerçekleştirildi. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere yol göstermesi amacıyla listelemeye devam ediyoruz. Aşağıda bankacılık mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 bankacılık atama taban puanları listesinin görselini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 BANKACILIK ATAMA TABAN PUANLARI

Bankacılık mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik kodu devreye girmektedir. Bunlardan biri herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapabilmesine olanak tanıyan 4001 nitelik kodu iken bankacılık ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4465 numaralı nitelik kodudur.

Bankacılık mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 83 kontenjan vardı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapma hakkı olan kadrolara aitken 4465 nitelik koduna yani bankacılık ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kontenjan sayısı 4 olarak karşımıza çıkmaktaydı.

Taban puanlarına baktığımızda ise bankacılık mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 90,006 olduğu görülürken en büyük taban puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 bankacılık KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 bankacilik atama taban puanlari

* Yazımızda yer verdiğimiz bilgiler ve bankacılık KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi internet sayfasındaki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı açıklama dikkate alınmak zorundadır.

** Kadrolara atanmak için bazen özel şartlar ve açıklamalar aranmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.