kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Çevre Sağlığı Teknisyeni KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2020/14 çevre sağlığı teknisyeni atama taban puanları nasıldır? 2020/14 merkezi atamasında açılan çevre sağlığı teknisyeni kadrolarına en büyük ve en düşük kaç puanlar ile yerleştirme yapılmıştır?

Çevre Sağlığı Teknisyeni KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

Devlet personeli olmak isteyen bir aday KPSS’ye girmeli ve belli bir oranda puan elde etmelidir. Elde edilen puanlar ile merkezi atamalara veya ilan ile alım yapan kurumlara başvuru yapılabilmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından personel alımı özellikle tekniker, teknisyen vb. unvanlar için merkezi atamalar ile gerçekleşmektedir. Bu tip bir merkezi atama olan KPSS 2020/14 içinde çevre sağlığı teknisyeni mesleği için de belli kadrolar bulunmaktaydı. Bu kadrolara yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan KPSS 2020/14 çevre sağlığı teknisyeni atama taban puanları listesini yazımızın altında bulabilirsiniz.

ÇEVRE SAĞLIĞI TEKNİSYENİ ATAMA TABAN PUANLARI KPSS 2020/14

Sağlık Bakanlığı her yıl diğer kurumlara kıyasla, ihtiyaç olmasından dolayı merkezi atamalar ile personel alımı yapar ve 2020/14 de 2020 yılındaki son Sağlık Bakanlığı merkezi atamasıdır. Bu atamada toplamda 12000 sağlık personeli alımı gerçekleşmiştir ve bunlardan 5 tanesi de çevre sağlığı teknisyeni mesleğine ayrılmıştır.

2020/14 merkezi atamasında ayrılan bu kontenjanlara yapılan yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan tabloya göre çevre sağlığı teknisyeni olarak yerleştirmesi yapılan en yüksek puanlı aday 77,626 puan ile İstanbul iline yerleşirken yerleştirmesi yapılan en düşük puanlı çevre sağlığı teknisyeni adayı ise 75,648 puan ile Malatya iline yerleştirilmiştir.

KPSS 2020/14 çevre sağlığı teknisyeni atama taban puanları listesi ayrılan tüm kontenjanlar için aşağıdaki gibidir.

<div></div>

kpss 2020 14 cevre sagligi teknisyeni atama taban puanlari

Devlet memuru olmak isteyen adayları ilgilendiren pek çok içeriğe sitemizden ulaşabileceğiniz gibi merak ettiklerinizi de FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresine gelerek sorabilirsiniz.

*Merkezi atama ile gerçekleştirilen yerleştirmeler sonucu ortaya çıkan çevre sağlığı teknisyeni 2020/14 KPSS atama puanları listesi ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgilerden faydalanarak oluşturulmuştur. Yapılabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yaptığı resmi açıklama tüm adaylar için geçerli olacaktır.

Yorumlar

  1. Shaja dedi ki:

    5 cok olmuş ya 1 tane nelerine yetmiyordu!