Başkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

A+
A-

Başkent üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları ne kadar, burs ve indirim imkanları nelerdir, Başkent üniversitesinde yer alan bölümler nelerdir, yurt imkanları nelerdir gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

Başkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Çağdaş bir eğitim sistemi kurmak amacıyla 1994 yılında kurulmuştur. Bilgi çağının gerektirdiği evrensel bilgiye ulaşma çabası ile eğitim hayatına başlayan Başkent Üniversitesi çevreye duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedef edinmiştir.

Bilgili, deneyimli, rekabete açık, dinamik ve duyarlı ayrıca iş dünyasında da başarılı insanlar eğitmeyi planlayan üniversite uluslararası bir vizyona sahiptir. Özellikle sağlık uygulamalarında üst düzeyde öğretim yapmakta ve en iyi hizmeti toplumsal katma değere dönüştürerek sunmaktadır. Bilimin nesnelliğini benimseyen, araştırma ve geliştirmeyi ilke olarak benimseyen Başkent Üniversitesi topluma hizmetin yaygınlaşmasında katkıda bulunan hatta öncü olan üniversitelerden biridir.

Bünyesinde birçok araştırma merkezi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Stres Yönetimi ve Uygulama Araştırma Merkezi, Afet Eğitim ve Müdahale Merkezi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Uygulama Merkezi, Kadın – Çocuk ve Aile Planlaması Araştırma ve Uygulama Merkezi, Müzik Uygulama Merkezi, Türk Dili Edebiyat ve Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi, Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezidir. Üniversitede ayrıca sağlık araştırma ve uygulama merkezleri de bulunmaktadır. Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi, Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi, Alanya Uygulama ve Araştırma Merkezi, Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi, İstanbul Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, İzmir Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezi bu araştırma ve uygulama merkezlerindendir.

Hastaneler, Poliklinikler, Rehabilitasyon Merkezleri, Diyaliz Merkezleri gibi sağlık alanında topluma kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Ulusal bilince sahip, araştırmacı ruhlu, özgüven sahibi, insana ve çevreye duyarlı, evrensel hukuka saygılı bireyler yetiştirmek Başkent Üniversitesinin hedeflerinden sadece bazılarıdır.

Başkent Üniversitesinde bulunan Fakülteler; Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen – Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Ticari Bilimler Fakültesi ve Tıp Fakültesidir. Üniversitede bulunan Enstitüler ise Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Gıda Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Transplantasyon ve Gen Bilimi Enstitüsü, Yanık – Yangın ve Doğal Afetler Enstitüsüdür. Başken Üniversitesi Meslek Yüksekokulları ise; Adana Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulu, Kahramankazan Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokuludur. Ayrıca üniversitede Devlet Konservatuvarı ve Yabancı Diller Yüksekokulu da bulunmaktadır.

Uluslararası standartlara ve rekabet koşullarına cevap veren Başkent Üniversitesinin kampüs alanında öğrenci için gerekli her şey düşünülmüş ve düzenlenmiştir. Kütüphane, sağlık hizmetleri, ulaşım imkanları, yiyecek – içecek hizmeti ve marketler, yurtlar, spor tesisleri, sanat ve kültür etkinlikleri bunlardan sadece bazılarıdır.

 

Başkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2021-2022

Başkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Tıp Fakültesi Eğitim Ücreti: 85.100 TL

Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim Ücreti: 85.100 TL

Eczacılık Fakültesi Eğitim Ücreti: 73.600 TL

Mühendislik Fakültesi Eğitim Ücreti: 59.800 TL

Mimarlık Bölümü Eğitim Ücreti: 59.800 TL

Devlet Konservatuvarı Eğitim Ücreti: 50.600 TL

Eğitim Fakültesi Eğitim Ücreti: 55.200 TL

Fen – Edebiyat Fakültesi Eğitim Ücreti: 55.200 TL

Hukuk Fakültesi Eğitim Ücreti: 59.800 TL

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Eğitim Ücreti: 55.200 TL

İletişim Fakültesi Eğitim Ücreti: 55.200 TL

Sağlık Bilimleri Fakültesi Eğitim Ücreti: 55.200 TL

Ticari Bilimler Fakültesi Eğitim Ücreti: 55.200 TL

Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Eğitim Ücreti: 55.200 TL

İngilizce Hazırlık Programı Eğitim Ücreti: 46.000 TL

Önlisans Programları Eğitim Ücreti: 32.200 TL

 

Başkent Üniversitesi Burs İmkanları

Başkent Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Başkent Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

Başkent Üniversitesinde öğrencilerin %61 ine öğretim ücreti indim imkanı tanınmaktadır. Farklı programlara göre %100, %50 ve %25 öğretim ücreti indirimi bulunmaktadır.

Ayrıca başarı bursu, kardeş bursu, Başkent Üniversitesi personellerine lisansüstü programlarda %50, personel ve personel çocuklarına ise önlisans ve lisans programlarında %25, Başkent Üniversitesi ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunlarına önlisans ve lisans programlarında %25, Başkent Üniversitesi mezunlarına yüksek lisans ve doktora programlarında ise %30 indirim bursu uygulanır. Ayrıca sporcu bursu da teşvik bursu olarak verilmektedir.

 

Başkent Üniversitesi Yurt İmkanları

Üniversitede öğrenci yurtları 3 blok halinde bulunmaktadır. 1 blok erkek öğrencilere diğer 2 blok ise kız öğrencilere ayrılmıştır. Ayrıca yurtlarda engelli öğrenciler için özel odalar da bulunmaktadır.

456 yatak kapasitesine sahip yurtlarda birçok imkan öğrencilerin hizmetine sunulmaktadır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.