kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Biyolog KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2020/14 biyolog atama taban puanları kaçta kapattı? En düşük ve en yüksek biyolog atama taban puanları kaçtır? 2020/14 içinde biyolog için kaç kontenjan vardı?

Biyolog KPSS 2020/14 Atama Taban Puanları

Türkiye’de birçok insanın hayali garanti bir iş sahibi olmak, daha doğrusu memur olmaktır. Memur olmak, kamu personeli olmak birçok açıdan avantaj sahibi olmak demektir ve bu yüzden de kamuya girme arzusu yüksektir. Tabi ki kamu personeli olabilmek için de bireylerin bir takım şartları taşıyor olması gerekmektedir. Bunların başında da KPSS’ye girerek yeterli bir puan almak gelmektedir. Yeterli puan olarak görülebilecek puan değişkenlik gösterebilse de adayların özellikle merkezi atamalarda alması gereken puanlar önceki atamalardan yola çıkılarak öngörülebilir. Bu anlamda fikir sahibi olmanız için İlgili kuruluşların talebi ile ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi atamaların atama puanları listelerini derlemeye çalışıyoruz. Yazımızda KPSS 2020/14 merkezi ataması içinde gerçekleşen biyolog atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

BİYOLOG ATAMA TABAN PUANLARI KPSS 2020/14

Sağlık bakanlığı özellikle pandeminin de etkisi ile 2020 senesi içinde oldukça fazla alım yaptı ve bu alımlardan bir tanesi de 2020/14 oldu. Bu atamada toplam 12000 personel alımı gerçekleşirken biyolog için ayrılan kontenjan ise 10 olarak ortaya çıktı.

2020/14 atamalarında biyolog mesleğine yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 91,928 olarak görülürken 2020/14 en küçük biyolog atama taban puanı ise 88,640 olarak ortaya çıkmıştır. En yüksek puan ile biyolog mesleğine atanan aday Konya iline atanmışken en küçük puan ile biyolog olan aday ise Erzurum iline yerleşmiştir.

Biyolog mesleğine ayrılan tüm kontenjanların 2020/14 merkezi ataması içinde yer alan KPSS 2020/14 biyolog atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2020 14 biyolog atama taban puanlari

<div></div>

<div></div>

Memur, kamu personeli olmak isteyen kamu personeli adayı bireylerin fikir alışverişinde bulunduğu, KPSS, kurumlar ve atamalar hakkında bilgi alabildiği forum sayfalarımıza FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresinden ulaşabilirsiniz.

* Biyolog 2020/14 KPSS merkezi atama taban puanları listesi ve diğer bilgiler ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuz ve yine ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgiler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin en son yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.