Bilgisayar Mühendisliği KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 bilgisayar mühendisliği atama taban puanları kaçtır, bilgisayar mühendisliği atamaları hangi nitelik kodu ile geçekleşmektedir, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kadro vardı, bunun dışında bilgisayar mühendisliği mezunları hangi kadrolara atanabilir, bilgisayar mühendisliği bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaçtı, bilgisayar mühendisliği mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en büyük kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

06.10.2019
A+
A-

2018 KPSS aracılığıyla tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adayları bazı kadrolara yerleşti. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere fikir vermesi amacıyla listelemeye çalışıyoruz. Aşağıda bilgisayar mühendisliği mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 bilgisayar mühendisliği atama taban puanları listesini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Bilgisayar mühendisliği mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bakmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodu iken bilgisayar mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4531 numaralı nitelik kodudur.

Bilgisayar mühendisliği mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 92 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitken geri kalan 13 kontenjan ise 4531 nitelik koduna yani bilgisayar mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kontenjanlardı.

Puanlara baktığımızda ise bilgisayar mühendisliği mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 89,617 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 bilgisayar mühendisliği KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

KPSS, atamalar, açıktan alımlar, bilgisayar mühendisliği mezunlarının başvurabileceği ilanlar gibi konularda merak ettiklerinizi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 bilgisayar muhendisligi atama taban puanlari

kpss bilgisayar muhendisligi 2019 1 atama taban puanlari

Mezun olduğunuz bölüme şu an kaç puan ile yerleşildiğini görmek için aşağıdaki içeriğe bakabilirsiniz.

* Yazımızda yer alan bilgiler ve bilgisayar mühendisliği KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı açıklama dikkate alınacaktır.

** Kadrolara atanmak için bazen özel şartlar ve açıklamalar aranmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartları incelemek için BURADAN yönlenebilirsiniz.

*** Bilgisayar mühendisliği bölümü ve diğer bölümlerin hepsine ait nitelik kodları için ilgili sayfaya gitmek için TIKLAYINIZ, ayrıca lisans mezunları için ayrılan kadroların hepsini incelemek için de BURAYI tıklayabilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.