Maaşlar

Cnc Freze Personel Maaşları Ne Kadar?

Cnc Freze personel maaşları ne kadar, Cnc Freze nedir, Cnc lazer kesim operatörü ne kadar maaş alır ve daha birçok bilgiyi en güncel haliyle sizler için yazımızda derledik.

Türkiye’de işsizlik sorunu gündemdeyken her meslek grubu ve iş imkanları merak konusu oluyor. Öğrenciler, işsizler, meslek seçmeye çalışanlar meslekler hakkında araştırma yapıyor. Özellikle de her dönem hareketin olduğu makine ve imalat sektöründeki mesleklere ilgi büyük. Tercihiniyap ailesi olarak bu sektörler için önemli mesleklerden Cnc Freze mesleği ile ilgili maaş bilgilerini araştırdık. Peki Cnc Freze nedir? Ne demek? Cnc Freze personel maaşları ne kadar? Personellerin maaşları yükseliyor mu?

Büro Personeli Ne İş Yapar?

Cnc Freze Nedir? Ne Demek?

CNC teknolojisi insan gücü olmaksızın makineler tarafından seri bir şekilde ve hatasız olarak üretim yapmaktır. Örneğin torna tezgahında bir saatte çıkan birkaç parça yerine CNC teknolojisi ile dakikalar içinde yüzlerce parça üretilebilir. CNC Freze tezgahı üzerinde pek çok kesici ağız bulunan çakı aracılığı ile talaş kaldırma işlemi yapan makinelerdir. Bu tezgahlardan sorumlu personeller de bulunur. CNC tezgahları gövde, konsol, araba, tabla, tezgah başlığı gibi alanlardan oluşur. Personeller tüm bu alanların düzgün, düzenli, temiz bir şekilde çalışıp çalışmadığını izler.

CNC Lazer Kesim Operatörü Maaşları Ne Kadar?

İmalat sektöründe fabrikalarda, atölyelerde Cnc Freze Tezgahı kullanılır. Buralarda bu tezgahlardan sorumlu personeller yani operatörler bulunur. Bu kişilerin ne kadar maaş aldığı çok merak edilmektedir. Bu konuda net bir bilgi vermek zordur. Personelin deneyimi, başarısı, eğitimi, çalışılan yerin büyüklüğü, maaş politikası, iş hacmi belirleyicidir. Cnc Freze personel maaşları ortalama 12-14 bin TL civarındadır.

CNC operatörleri Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayınlanan iş ilanları ile istihdam edilebilir. Bunların yanı sıra usta çırak ilişkisi ile de yetiştirilebilir. Genel olarak bu işi bilen insanların çalışması istenir. Çünkü bu makineler oldukça değerlidir. CNC operatörlerinin maaşları ortalama 14 bin TL olsa da işe yeni girişlerde 10-12 bin TL maaş aldıkları da görülebilir. Yılların deneyimine sahip, başarılı ustalar ise 16-17 bin TL’ye kadar ücret alabilir.

CNC Operatörleri Ne İş Yapar?

 • CNC makinelerini kullanırlar
 • Farklı özelliklerdeki makineleri incelerler
 • Delinme, taşlanma freze işlemlerinin yapılmasını sağlarlar
 • Bilgisayar ile makine arasındaki bağlantıyı korurlar
 • İş güvenliği kurallarına dikkat ederler
 • Makinelerin bakımı ve onarımı ile ilgilenirler
 • Ölçü aletlerini kullanırlar
 • ISO dilinde program yaparlar
 • Makinelerle ilgili tüm detaylara hakimdirler
 • Makineleri hedefler doğrultusunda kullanılırlar
 • Bakım, onarım ve montaj işlemlerini yaparlar

Gümrük Personel Maaşları 2023

Cnc Freze Nedir?

CNC teknolojisi insan gücü olmaksızın makineler tarafından seri bir şekilde ve hatasız olarak üretim yapmaktır. CNC Freze tezgahı üzerinde pek çok kesici ağız bulunan çakı aracılığı ile talaş kaldırma işlemi yapan makinelerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu