kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (ÇEKO) KPSS 2018 1 Atama Taban Puanları

Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri KPSS 2018/1 merkezi atamalarında kaç taban puanlarda kalmıştır, bu atamalarda ÇEKO bölümü mezunlarına toplamda kaç kontenjan ayrılmıştır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri KPSS 2018/1 merkezi atamalarında kaç taban puanlarda kalmıştır, bu atamalarda ÇEKO bölümü mezunlarına toplamda kaç kontenjan ayrılmıştır, ayrılan bu kontenjanların kaçı sadece çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri ve türevi bölümlere aittir,ÇEKO mezunu bir adayın atanması gereken en düşük puan 2018/1 atamalarında kaçta kalmıştır, en yüksek kaç ile yerleştirme yapılmıştır gibi soruların cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık. Bu cevaplara ve çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri atama taban puanları tablomuza yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

KPSS ile atanmak sınava giren kişi sayısı göz önünde bulundurulursa birçok vatandaşın hayali. Çünkü devlet dairesinde çalışmak hem rahat, hem maaşlar fena değil hem de hafta sonları, bayramlar falan derken güzel tatilleri var. İşte bu yüzden devlet de bu rahatlıktan öyle her isteyen faydalanamasın diye her sene kontenjanları, özellikle merkezi atamalarda, düşürüyor. Hal böyle olunca da oldukça yüksek puanlar ile gerçekleşen atamalar ve düşük kontenjanlar karşımıza çıkıyor. İşte biz de sizlere memur olmayı düşünüyor iseniz bu kontenjanları ve atama puanları tablolaştırmaya, listelemeye devam ediyoruz ki sizi nasıl bir sürecin beklediği hakkında fikir oluşturmanıza yardımcı olalım. KPSS Taban Puanları

ÇEKO (ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ) KPSS 2018/1 ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2016 lisans sınavı P3 puanı ile KPSS 2018/1 atamalarında çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümü mezunu olarak atanabilmeyi sağlayan en düşük puan 81,325 olarak karşımıza çıkmaktadır. En yüksek puan ise 92,709 gibi bir puandır.

Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümü mezunu bir adayın 2018/1 merkezi alımlarında başvurabileceği 135 kontenjan bulunmaktaydı. Bu puan ile ilgili olarak şunu belirtmekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Merkezi atamalarda herkesin başvurabileceği kadrolar ile bölümlere özel açılan kadrolar bulunmaktadır. Bu lisans söz konusu olduğunda 4001 koduna sahip herhangi bir lisans mezununun başvurabildiği kadrolarla birlikte bölümlere özel kodlara sahip kadrolardır. 4001 ile girilen 14 kadro bulunmaktadır. ÇEKO ve türevi bölümlere ait 4429 kodu için ise 121 kadro ayrılmıştır. Toplam 135 olan kontenjan bu şekilde belirlenmiştir.

Çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümü mezunlarının tercih yapmasında yol gösterici olması amacıyla çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri (çeko) kpss 2018/1 atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.Buna ek olarak önceki alımlara göz atarak karşılaştırma yapmak için yazdığımız bu bölüme ait atama taban puanları yazımız için TIKLAYINIZ

Bu konularda bilgi ve fikir almak için tecrübeli üyelerin bulunduğu forum sayfalarımıza göz atabilirsiniz. Forum sayfalarına gitmek için TIKLAYINIZ

*Bilgiler ve veriler ÖSYM’ye ait kılavuzlardan ve Ölçme,Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) resmi internet sitelerinden derlenmiştir. Değişiklik halinde onların yayımladığı en son kılavuz veya duyuru dikkate alınmalıdır.

5154 1 d5aab05902b4c961e2f3da9b5b263a07 scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.