kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Harita Mühendisliği KPSS 2018 1 Atama Taban Puanları

Harita mühendisliği KPSS 2018/1 atama taban puanları nasıldır, harita mühendisliği bölümü mezunları için 2018/1 başvuru kılavuzunda kaç kontenjan ayrılmıştı gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Harita mühendisliği KPSS 2018/1 atama taban puanları nasıldır, harita mühendisliği bölümü mezunları için 2018/1 başvuru kılavuzunda kaç kontenjan ayrılmıştı, bu ve türevi bölüm mezunları hangi kadrolara atanabilir, harita mühendisliği mezunlarına özel ayrılan kadroların kodu kaçtır, özellikle bu koda ayrılan kontenjan kaçtır, harita mühendisliği mezunu olarak KPSS 2018/1 atamalarında atanabilinen kontenjanların en yüksek ve en düşük puanları kaçtır sorularının cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık. Bu soruların cevapları ile harita mühendisliği KPSS 2018/1 atama taban puanları tablomuza yazımız içinde göz atabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) adayların başvurarak memur olmak amacıyla puan almaya çalıştığı bir Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) sınavıdır. ÖSYM’nin bu şekilde kamu personeli seçimi için düzenlediği ve bu amaçla en geniş katılımların olduğu dört (4) sınavı bulunmaktadır, KPSS lisans, KPSS önlisans, KPSS ortaöğretim ve EKPSS.

Yukarıda bahsettiğimiz sınavlar ilk basamak olan gerekli puanı almaya yarayan sınavlardır bunun dışında bir de atanma ile ilgili durumlar bulunmaktadır. KPSS puanı ile bir yere yerleşebilmenin iki (2) yolu bulunmaktadır. Bunlardan biri yine ÖSYM çatısı altında gerçekleşen merkezi atama sistemi iken diğeriyse mülakat ile alım yapan kurumlara atanma yöntemidir. Bu iki yöntemde bazen benzer bazen farklı puan türleri kullanılır fakat aralarındaki en temel fark merkezi atamanın direkt olarak KPSS’den alınan puan ile ilişkili olmasıdır.

Merkezi atamalarda kullanılan birçok kod bulunmaktadır ama en geneli 3001, 2001 ve 4001’dir. Bunlar sırasıyla herhangi bir önlisans,herhangi bir ortaöğretim kurumu ve herhangi bir lisans mezunu olma şartlarını taşıyan kodlardır.

Bu genel bilgilerle birlikte sizin için memur olma sürecinde almanız gereken ortalama puanları görerek fikir oluşturması için atama taban puanları listeleri hazırlamaya devam ediyoruz. Ayrıca yine memur olma süreci ile ilgili daha fazla fikir sahibi olmak için bu konularda tecrübe sahibi yöneticilerimizin ve üyelerimizin olduğu FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

HARİTA MÜHENDİSLİĞİ KPSS 2018/1 ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalarda harita mühendisliği mezunlarının atanabileceği iki kod ile oluşturulan kontenjanlar bulunmaktadır. Bunlardan biri herhangi bir lisans mezununu kapsayan 4001 kodu iken diğeri ise harita mühendisliği mezunları ile ilişkili 4689 kodudur. 2018/1 atamalarında 4001 kodu ile başvurulacak 14 kontenjan bulunmaktayken 4689 kodu ile başvurulabilecek 26 kontenjan bulunmaktaydı. Yani 2018/1 merkezi atamalarında harita mühendisliği mezunu bir adayın başvurabileceği 40 kontenjan bulunuyordu.

Harita mühendisliği mezunu bir bireyin 2018/1 atamalarında atanmak için alması gereken en düşük puan 83,672 idi. Bununla beraber en yüksek 91,998 puan ile yerleşme yapılmıştır.

Ek bilgi olarak merkezi atamada lisans mezunu olarak atanabilmeye yarayan puan türü P3 puan türüdür. Bahsettiğimiz taban ve tavan puanlar bu puan türü üzerinden belirlenmektedir.

Harita mühendisliği KPSS 2018/1 atama taban puanları listesinin görseli aşağıdadır.

Bu bölümün önceki merkezi alımlardan birinde var olan atama taban puanları yazımıza da BURADAN ulaşabilirsiniz, karşılaştırmalı değerlendirme yapabilirsiniz.

*Bahsettiğimiz bilgiler ve veriler ÖSYM’nin kılavuzlarından ve web sitesinden derlenmiştir. Bir değişiklik olması halinde ÖSYM’nin en son yapacağı duyuru ve değişiklik dikkate alınmalıdır. KPSS Taban Puanları

5153 1 3ac6e5c4a3c290e276d7583f0c974876

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.