KPSS Taban Puanları

Sivil Savunma ve İtfaiyecilik KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Sivil savunma ve itfaiyecilik mezunları için açılan kadrolar 2018/1 merkezi atamalarında kaç puanlarda kalmıştır, sivil savunma ve itfaiyecilik mezunları atanabilmek için hangi sınava girmelidir, sivil savunma ve itfaiyecilik mezunlarının atanmasında kullanılan özel kod kaçtır, hangi bölümler bu kod içinde yer almaktadır, sivil savunma ve itfaiyecilik merkezi atamalarda en düşük ve en yüksek kaç puanlarda kalmıştır sorularının cevapları yazımız içindedir. Yazımız içinde aynı zamanda sivil savunma ve itfaiyecilik atama taban puanlarını, 2018/1 merkezi atamaları için, tam liste olarak bulabilirsiniz.

Kamu personeli olarak çalışmak için adaylar ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmelidirler. Tabi ki memur olmanın yolu sadece sınava girmekten geçmemektedir. Adayların merkezi atamalarda tercih yaparak atanması ya da mülakat ile alım yapan kurumlara ve kuruluşlara başvurmaya hak kazanabilmeleri için yeterli puanları almalıdırlar.İşte bölümlerin atama puanları listelerini sizlere bu açıdan fikir vermesi amacıyla hazırlıyoruz.

SİVİL SAVUNMA VE İTFAİYECİLİK KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Sivil savunma ve itfaiyecilik bir önlisans programıdır.Bütün önlisans programlarında olduğu gibi adaylar bu bölüm mezunu olarak atanmak için KPSS önlisans sınavına girmelidirler. Adayların bu sınav sonrası alacağı puan türü sonrasında yaptığı tercihler sonucu 2018/1 atamasında oluşan en düşük puan 74,912 iken en yüksek puan ise 95,397 olarak belirlenmiştir.

Sivil savunma ve itfaiyecilik bölümü mezunları merkezi atamalarda iki kod üzerinden tercih yapabilmektedirler. Bunlardan biri her önlisans mezununun başvurabilmesine yarayan 3001 kodu iken diğeri ise 3331 olarak belirlenmiş ve İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma ve Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümlerini kapsayan koddur. 2018/1 merkezi atamalarında 3001 kodu için 14 3331 kodu için ise 10 kadro ayrılmıştır.Yani sivil savunma ve itfaiyecilik mezunu bir adayın başvurabileceği toplam kontenjan 24 olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

*Yukarıda verilen bilgiler ÖSYM’nin kılavuzları ve websitesinde yer alan bilgiler ışığında derlenmiş ve yayımlanmıştır. Bu konularda yapılacak değişiklik veya değişikliklerde ÖSYM’nin veya alım yapan kurumların yapacağı duyurular esas olacaktır.

5238 1 8240e053e4ed865f3ba7249cd6c49a21

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu