Taban Puanları

Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bitiminden sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yıla ait taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yol göstersin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan deniz işletmeciliği ve yönetimi puanları ÖSYM tarafından yayıma sokulacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan deniz işletmeciliği ve yönetimi 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları listesini yazımızın alt kısmında bulabilirsiniz.

DENİZ İŞLETMECİLİĞİ VE YÖNETİMİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Deniz işletmeciliği ve yönetimi eşit ağırlık puan türü ile tercih edilebilmektedir ve 2018 yerleştirmelerinden sonra bölüme en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinmemektedir.

DENİZ İŞLETMECİLİĞİ VE YÖNETİMİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
GİRNE ÜNİV.  KIBRIS Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Fak. Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi  İNG.  %50 İnd.    EA
GİRNE ÜNİV.  KIBRIS Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Fak. Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi  İNG.  Burslu    EA Dolmadı Dolmadı
GİRNE ÜNİV.  KIBRIS Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Fak. Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi  İNG.  %75 İnd.    EA Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, deniz işletmeciliği ve yönetimi bölümü hakkında fikir elde etmek, bu tip konularda aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı BURADAN ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki deniz işletmeciliği ve yönetimi 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan kaynaklardan derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi sitesini takip etmek sizin için yararlı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgileri incelemek için BURADAN, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURADAN, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURADAN ilgili dosyalara yönlenebilirsiniz.

** Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İNG: İngilizce

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu