Taban Puanları

Çizgi Film ve Animasyon 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

YKS (yükseköğretim kurumları sınavı) yerleştirmeleri bitiminden sonra ortaya çıkan puanlar ve sıralamalar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda o yıla ait taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yol göstersin diye kullanılır. Yani örneğin 2018 yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan çizgi film ve animasyon puanları ÖSYM tarafından yayıma sokulacak olan 2019 YKS yerleştirme kılavuzunda adaylara yol göstermesi amacıyla kullanılacaktır. İşte bu şekilde ortaya çıkan çizgi film ve animasyon 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları listesini yazımızın alt kısmında bulabilirsiniz.

ÇİZGİ FİLM VE ANİMASYON 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinden sonra çizgi film ve animasyon bölümüne en düşük puan ve sıralama ile yerleşen adayın puanı 241,23506 ve sıralaması 670706 olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine çizgi film ve animasyon bölümüne yerleştirmede kullanılan en büyük taban puan 392,16027 ve sıralama ise 12808 olarak görülmektedir. En azından ortalama bir üniversitede çizgi film ve animasyon bölümüne yerleştirilebilmeniz için sözel puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir değer elde etmesi gerekir diyebiliriz.

ÇİZGİ FİLM VE ANİMASYON BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
BAŞKENT ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Güzel San. Tas. ve Mimarlık Fak. Çizgi Film ve Animasyon  Burslu     SÖZ 12808 392,16027
YAKIN DOĞU ÜNİV.  KIBRIS İletişim Fak. Çizgi Film ve Animasyon  Burslu     SÖZ 321449 282,0622
BAŞKENT ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Güzel San. Tas. ve Mimarlık Fak. Çizgi Film ve Animasyon  %50 İnd.     SÖZ 594169 248,76501
BAŞKENT ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Güzel San. Tas. ve Mimarlık Fak. Çizgi Film ve Animasyon  %25 İnd.     SÖZ 670706 241,23506
YAKIN DOĞU ÜNİV.  KIBRIS İletişim Fak. Çizgi Film ve Animasyon  %50 İnd.     SÖZ
BAŞKENT ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Güzel San. Tas. ve Mimarlık Fak. Çizgi Film ve Animasyon  Ücretli     SÖZ Dolmadı Dolmadı
YAKIN DOĞU ÜNİV.  KIBRIS İletişim Fak. Çizgi Film ve Animasyon  %75 İnd.     SÖZ Dolmadı Dolmadı

Daha fazla bilgi almak, çizgi film ve animasyon bölümü hakkında fikir elde etmek, bu tip konularda aklınıza takılan soruları sormak için tercihini yap sitesine ait FORUM sayfalarımızı BURADAN ziyaret edebilirsiniz.

* Yukarıdaki çizgi film ve animasyon 2019 taban puanı ve başarı sıralaması verileri YÖK Atlas ve ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve onlara ait internet sitelerinde bulunan kaynaklardan derlenmiştir. Bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru geçerli olacaktır bu sebeple ÖSYM’nin resmi sitesini takip etmek sizin için yararlı olacaktır.

2018 YKS yerleştirmelerine dair sayısal bilgileri incelemek için BURADAN, ayrıca ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri bitiminde yayımlanan 4 yıllık tüm bölümlerin taban puanları listesine bakmak için BURADAN, 4 yıllık tüm bölümlerin sıralama değerlerine ulaşmak için de BURADAN ilgili dosyalara yönlenebilirsiniz.

** Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İnd.: İndirimli

SAY: Sayısal

SÖZ: Sözel

EA: Eşit Ağırlık

İNG: İngilizce

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu