kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Maaşları 2023 Ne Kadar?

​​​​​​​Deniz ulaştırma işletme mühendisi ne iş yapar, deniz ulaştırma işletme mühendisi maaşı kamuda 2023 yılı için ne kadar, özel sektörde deniz ulaştırma işletme mühendisi maaşları 2023 ne kadar oldu, adayların deniz ulaştırma işletme mühendisi olabilmesi için ne yapmaları gerekmektedir, deniz ulaştırma işletme mühendisi çalışma saatleri ne kadardır, deniz ulaştırma işletme mühendisi çalışma şartları nasıldır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

A+
A-

Mesleklere dair maaşlarından çalışma saatlerine kadar bilgilendirici yazılar yayımlamaya devam ediyoruz. Alan alan mühendislikler ile alakalı da böyle yazılar hazırlamaya karar verdik ve mühendisliklerin maaşlarını, haklarındaki kısa bilgileri sitemizde yayımlamaya başladık. Bu yazımızda sizlere deniz ulaştırma işletme mühendisi hakkında bu tip bilgiler vermeye çalışacağız.

Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisi Maaşları Ne Kadar?

NASIL DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSİ OLUNUR? DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSİ KİMDİR? DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSİ NE İŞ YAPAR?

Deniz ulaştırma işletme mühendisi olabilmek için bir adayın deniz ulaştırma işletme mühendisliği veya benzeri bir bölüm mezunu olması gerekmektedir. Tabi ki sadece mezun olmak bir mesleği yapmaya yetmemektedir. Kamuda deniz ulaştırma işletme mühendisi olmak isteyen adaylar kamu personeli seçme sınavına girerek atanmalarına sağlayacak kadar puan almalı veya özel sektörde çalışmak istiyorlarsa da şirketlerin aradıkları kriterleri yerine getirmelidirler.

Deniz ulaştırma işletme mühendisi kimdir sorusunun cevabını da deniz ulaştırma işletme mühendisi ne iş yapar içinden cevaplayabiliriz. Deniz ulaştırma işletme mühendisi ne iş yapar kısmını açacak olursak;

  • Deniz ulaşım araçlarının güvenli bir şekilde çalışmasını ve işlemesini sağlarlar,
  • Teknisyenler ile yönetim kadroları arasında köprü görevi görürler,
  • Deniz ulaşım araçlarındaki bulunan yüklerin gerekli limanlara ulaşıp ulaşmadığını kontrol ederler,
  • Deniz ticareti ile ilgili işlerin yönetimini yaparlar.

<div></div>

KAMUDA DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSİ MAAŞI 2023 YILINDA NE KADAR?

Yeni başlayan Mühendis Maaşı           59650-59750 Türk Lirası

Yukarıda yer alan tabloda kamuda çalışan mühendislerin ortalama olarak aldıkları maaşlar görülmektedir. Bu rakamlara aile yardımı, ek mesailer, duruma göre yurtdışı görevlendirmelerinden elde edilen gelirler gibi ek ücretler eklenebilir fakat genel olarak kamu personeli olarak göreve yeni başlayan bir deniz ulaştırma işletme mühendisi 59700 TL dolaylarında maaş almaktadır diyebiliriz.

ÖZEL SEKTÖRDE 2023 DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSİ MAAŞLARI NE KADAR OLDU?

Deniz ulaştırma işletme mühendisi olarak çalışma noktasında özel sektör ile kamuyu kıyaslayacak olursak kamunun bariz bir biçimde önde olduğunu görebiliriz. Özel sektörde firmalar genellikle yeni başlayan mühendislerine asgari ücret civarlarında maaş vermektedir. Yeni başlayan bir deniz ulaştırma işletme mühendisi de özel sektörde 9700 TL civarlarında maaş almaktadır. Tabi ki özel sektörde bu durum firmadan firmaya değişebileceği için bunu ortalama rakam olarak almak doğru olacaktır çünkü yeni başlayan mühendislerine asgari ücret veren şirketler olduğu gibi 10000-10500 TL dolaylarında maaş veren firmalar da bulunmaktadır.

<div></div>

DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSİ ÇALIŞMA OLANAKLARI, ORTAMI NASILDIR? DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSİ ÇALIŞMA SAATLERİ HAFTALIK NE KADARDIR?

Deniz ulaştırma işletme mühendisliğine dair çalışma saatleri ve çalışma şartları bilgisini kamu ve özel sektör diye ikiye ayırmak doğru olacaktır.

Kamuda personeli olarak görev yapan deniz ulaştırma işletme mühendisleri kamu personellerinin çalışma saati olan haftalık 40 saat mesai saatine tabiidir. İstisnai durumlarda, proje yetiştirme dönemlerinde vb. zamanlarda ek mesaiye kalabiliyor olsalar da genellikle çalışma saatleri aşağı yukarı bu kadardır. Çalışma şartlarına geldiğimizde ise hem alınan maaştan dolayı hem de beyaz yakalı bir meslek mensubu olmaları hasebiyle deniz ulaştırma işletme mühendisleri iyi çalışma olanaklarına sahiptirler. Çalışma ortamları da uzmanlık alanlarına göre değişiklik gösterebilmekle birlikte mühendisler zaman zaman ofiste, zaman zaman sahada zaman zaman da laboratuvar ortamında çalışabilmektedirler.

Özel sektör personeli olan deniz ulaştırma işletme mühendisleri ise kamudaki kadar rahat olamayabilmektedirler çünkü özel sektörde (özellikle yeni başlayan mühendis olma noktasında) hem oldukça düşük ücretler elde edilirken aynı zamanda yorucu ve yoğun bir tempoda çalışılmaktadır.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Maaşları Ne Kadar?

SORU, GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN BURADAN FORUM SAYFALARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Deniz ulaştırma ve işletme okuyan ne olur?

Deniz Ulaştırma İşletme mezunları tekniker olarak deniz işletmeciliği yapan kurumlarda veya gemilerde çalışabilir. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.