kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Denizli Anadolu Liseleri Taban Puanları 2021 (MEB-LGS)

​​​​​​​Denizli Anadolu liseleri taban puanları 2021 kaça düşmüştür? En yüksek puan ile ve en düşük puan ile yerleşilen Denizli Anadolu Lisesi taban puanları kaçtır?

Ortaokul mezunu genç adaylar Liseye Geçiş Sistemi (LGS) adı verilen sistem aracılığıyla iyi liselere yerleşmek için sınavlara girer ve puan elde ederler. Elde ettikleri bu puanlar ile yerleşmek istedikleri liseleri tercih ederler ve yerleşmeyi umut ederler. İşte bu liselere ne kadar puan ile yerleşilebildiği de bir önceki yılın taban puanları üzerinden anlaşılmaya çalışılır.

2021 DENİZLİ ANADOLU LİSELERİ TABAN PUANLARI

2020 yılındaki yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanlar 2021 yılında adaylara fikir vermesi amacıyla kullanılır. Denizli Anadolu Liseleri 2021 taban puanları da bu şekilde oluşturulmuştur.

2020’de yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan sonuçlara göre Denizli Anadolu Liseleri içindeki en küçük puan ile yerleşilen lise Durmuş Ali Çoban Anadolu lisesidir ve 412,7458 puan ile kapatmıştır. En büyük puan ile yerleşilen Denizli Anadolu Lisesi ise Lütfi Ege Anadolu Lisesi olmuştur ve ona yerleşen son adayın puanı da 432,0634 olarak görülmektedir.

Denizli içerisinde toplamda 3 tane Anadolu Lisesi bulunmaktadır ve bu liselere yapılan 2020 yerleştirmelerinde ortaya çıkan Denizli Anadolu Liseleri taban puanları 2021 listesi şu şekildedir.

DENİZLİ ANADOLU LİSELERİ 2021 TABAN PUANLARI
OKUL ADI OKUL TÜRÜ ÖĞR. SÜRESİ ÖĞR. SÜRESİ PANSİYON DURUMU YAB. DİLİ KONT. TABAN PUANI
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ / Lütfi Ege Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon (Kız) İNG. 272 432,0634
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ / Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon Yok İNG. 272 421,7488
DENİZLİ / MERKEZEFENDİ / Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon Yok İNG. 170 412,7458

LGS, YKS gibi sınavlar ve eğitim-öğretim hakkında her konuda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer alan Denizli Anadolu Liseleri taban puanları 2021 listesi MEB’in resmi sitesindeki kaynaklar kullanılarak hazırlanmıştır. Yapılacak bir değişiklikte MEB’in yapacağı açıklama esas olacağı için MEB resmi kanallarını ziyaret ediniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.