Taban Puanları

Denizli Fen Liseleri Taban Puanları 2021 (MEB-LGS)

Ortaokuldan mezun olduktan sonra adaylar iyi liselere girmek için sınava girerler. İşte bu sınav sistemi Liseye Geçiş Sistemi yani LGS olarak adlandırılan sistemdir. Lise adayı gençler bu sınava girerek iyi birer liseye yetecek puanı almaya çalışırlar.

İyi liselere yetecek puanlar ise her yıl yapılan sınavın durumuna göre değişmektedir çünkü her sene sınavın zorluğu, kolaylığı veya adayların durumuna göre puanlar yükselmekte veya düşmektedir. Buna rağmen adaylar almaları gereken puana dair fikir edinmek isterler ve işte bu noktada bir önceki yılın taban puanları devreye girer. Bizler de genç lise adaylarına fikir vermesi amacıyla fen liselerinin taban puanlarını derledik. Bu yazımızda Denizli fen liseleri 2021 taban puanlarını bulabileceksiniz.

DENİZLİ 2021 FEN LİSELERİ TABAN PUANLARI

Öncelikle açıklamak gerekir ki 2021 Denizli fen liseleri taban puanları 2020 yani bir önceki yılın yerleştirmelerine göre derlenmiştir. Genellikle adayların tercih yapacakları seneden önceki senenin yerleştirmeleri adaylara fikir verdiği için 2021 Denizli fen liseleri taban puanları 2020 yılındaki LGS yerleştirmeleri sonucu oluşturulmuştur.

Denizli ilinde en yüksek puan ile kapatan lise Denizli Erbakır Fen Lisesi’dir ve 470,8144 puan ile kapatmıştır. Denizli ilinde bir fen lisesine yerleşen adaylardan en düşük puan ile yerleşen ise 391,2721 puan ile Denizli Şevkiye Özel Fen Lisesi’ne yerleşmiştir.

Denizli ilinde toplamda 6 fen lisesi bulunmaktadır ve bunların hepsinin 2020 yılı LGS yerleştirmelerine göre oluşturulmuş 2021 Denizli fen liseleri taban puanları aşağıdaki gibidir.

denizli fen liseleri 2021 taban puanlari

LGS, liseler, sonraki süreç için üniversite sınavı ve üniversiteler hakkında bilgi almak için forum sayfalarımızı FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresinden ziyaret edebilirsiniz.

<div></div>

* Yazımızda yer alan bilgiler ve Denizli 2021 fen liseleri taban puanları listesi MEB yani Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesindeki bilgilerden faydalanarak hazırlanmıştır. Yapılacak bir değişiklikte MEB’in yapacağı duyuru esas olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu