kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Görsel İletişim Tasarımı 2019 Taban Puanları

DGS görsel iletişim tasarımı taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile görsel iletişim tasarımı bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS görsel iletişim tasarımı kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS görsel iletişim tasarımı puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük görsel iletişim tasarımı taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS görsel iletişim tasarımı 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan görsel iletişim tasarımı bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki görsel iletişim tasarımı bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların görsel iletişim tasarımı bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek görsel iletişim tasarımı kontenjanları 2018 yılında 133 olarak belirlenmişti, 2019 DGS görsel iletişim tasarımı kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan görsel iletişim tasarımı puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde görsel iletişim tasarımı bölümüne yerleşmede kullanılan ve bilinen en küçük puanın 171,95008 ile Doğuş Üniversitesi’ne (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük görsel iletişim tasarımı bölümü taban puanı ise 296,29906’dır ve bu puan ile yerleştirme de Yaşar Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile görsel iletişim tasarımı bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, görsel iletişim tasarımı bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen görsel iletişim tasarımı bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya görsel iletişim tasarımı bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6058 1 89fd1ec07a3311455b823a04e2f42d83 scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.