kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Aktüerya ve Risk Yönetimi Taban Puanları 2020

2020 DGS Aktüerya ve Risk Yönetimi taban puanlar ne durumdadır, 2019 DGS puanlarıyla yapılan yerleştirmelerde ortaya çıkan Aktüerya ve Risk Yönetimi puanları içindeki en düşük ve en yüksek taban puan ne kadardır, Aktüerya ve Risk Yönetimi DGS puanları 2020 nasıl belirlenmektedir gibi soruların cevaplarına ek olarak DGS Aktüerya ve Risk Yönetimi taban puanları 2020 listesini yazımızda bulabilirsiniz.

DGS yerleştirmelerinin yapılmasıyla birlikte bölümlerin kapattıkları puanlar ortaya çıkar ve bu puanlar bir sonraki yıl hazırlanacak olan tercih kılavuzlarına o bölümlerin taban puanları olarak eklenir. Örneklemek gerekirse 2020 X bölümü taban puanları aslında 2019 yerleştirmeleri ile ortaya çıkmış ve fikir vermesi amacıyla kullanılan puanlardır.

Bu noktadan hareket ile 2019 DGS yerleştirmelerinde belli olan puanlara göre oluşturulan DGS Aktüerya ve Risk Yönetimi taban puanları 2020 listesi aşağıdadır. 2020 Aktüerya ve Risk Yönetimi DGS puanları arasında bulunan en düşük ve en yüksek taban puanlar ise listenin en tepesi ile en altındaki üniversitelerin puanlarıdır.

DGS AKTÜERYA VE RİSK YÖNETMİ BÖLÜMÜ TABAN PUANLARI
ÜNİVERSİTE/FAKÜLTE/BÖLÜM/TÜR PUAN TÜRÜ KONT. YERL. TABAN PUAN TAVAN PUAN
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ/İşletme Fakültesi/Aktüerya ve Risk Yönetimi EA 8 8 217,83936 229,03038

Dikey geçiş sınavına dair ve Aktüerya ve Risk Yönetimi bölümü hakkında fikir sahibi olmak, DGS’ye veya üniversitelerin bölümlerine ya da tüm bunları içeren konular hakkında aklınıza takılan soruları sormak için tecrübe sahibi üyelerimizin ve yöneticilerimizin bulunduğu forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Metnin içinde yer alan DGS Aktüerya ve Risk Yönetimi taban puanları 2020 listesi ÖSYM’nin resmi internet sitesinden derlenmiştir. Yapılabilecek bir değişiklik olduğunda ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru esas olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.