kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Elektronik Mühendisliği 2017 2018 Taban Puanları

DGS ile elektronik mühendisliği bölümünü kimler tercih edebilir, DGS 2017 2018 elektronik mühendisliği taban puanları listesi nasıldır sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile elektronik mühendisliği bölümünü kimler tercih edebilir, DGS 2017 2018 elektronik mühendisliği taban puanları listesi nasıldır, DGS’ye kimler girebilir, DGS elektronik mühendisliği 2017 yılında en düşük ve en yüksek kaç taban puanda kalmıştır, DGS elektronik mühendisliği bölümünün kapattığı bu puanlar hangi üniversitelere aittir sorularıyla birlikte DGS elektronik mühendisliği taban puanları listesine yazımızdan ulaşabilirsiniz. Taban Puanları

2 yıllık eğitim veren ön lisans programı mezunlarının 4 yıllık eğitim veren lisans programlarına geçmek için girebildiği DGS Türkçe ve matematik sınavlarından oluşan bir üniversiteye giriş sınavıdır. Adaylar bu sınava girdikten sonra 3 puan türünden puanlar almaktadır ve bu puanlar ile tercih yapabilmektedir. İşte bu tercih döneminde puanlarınızın hangi bölümlere yettiği konusunda fikir vermesi için biz de taban puanları listelerini hazırlıyoruz.

DGS ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ  2018 TABAN PUANLARI

DGS ile elektronik mühendisliği bölümüne ÖSYM’nin kılavuzlarında belirttiği ilişkili bölüm mezunları girebilmektedir. Ayrıca DGS sayısal puan türünden yeterli puanı almış olmaları gerekmektedir.

DGS ile elektronik mühendisliğini kazanmak isteyen bir adayın alması gereken en düşük puan 298,39742 ile Gebze Teknik Üniversitesi’ne aittir. Bu civarda bir puan ile bu bölümü kazanabilirsiniz.

2017 verilerine göre DGS elektronik mühendisliği 2017 2018 taban puanları listesine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan 
GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Elektronik Mühendisliği 298,39742
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.