kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Eski Çini Onarımları 2019 Taban Puanları

DGS eski çini onarımları taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile eski çini onarımları bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS eski çini onarımları kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS eski çini onarımları puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük eski çini onarımları taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS eski çini onarımları 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS ESKİ ÇİNİ ONARIMLARI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan eski çini onarımları bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki eski çini onarımları bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların eski çini onarımları bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek eski çini onarımları kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS eski çini onarımları kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan eski çini onarımları puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde eski çini onarımları bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 242,02192 ile Süleyman Demirel Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük eski çini onarımları bölümü taban puanı ise 269,37459’dur ve bu puan ile yerleştirme de Dokuz Eylül Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile eski çini onarımları bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, eski çini onarımları bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* DGS ile eski çini onarımları bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya eski çini onarımları bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6031 1 1667ea062a61293c21fb47c2fb5a382a

Yorumlar

  1. İlyas DOĞAN Avatar İlyas DOĞAN dedi ki:

    Önlisans çini islemeciligi mezunuyum..Aynı zamanda çalışıyorum Dgs ile kazansam işimi göz önüne alırsak, okuyamaz mıyim

  2. İlyas DOĞAN Avatar İlyas DOĞAN dedi ki:

    Önlisans çini islemeciligi mezunuyum..Aynı zamanda çalışıyorum Dgs ile kazansam işimi göz önüne alırsak, okuyamaz mıyim

  3. İlyas DOĞAN Avatar İlyas DOĞAN dedi ki:

    Önlisans çini islemeciligi mezunuyum..Aynı zamanda çalışıyorum Dgs ile kazansam işimi göz önüne alırsak, okuyamaz mıyim