kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Geleneksel Türk El Sanatları 2019 Taban Puanları

DGS geleneksel türk el sanatları taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile geleneksel türk el sanatları bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS geleneksel türk el sanatları kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS geleneksel türk el sanatları puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük geleneksel türk el sanatları taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS geleneksel türk el sanatları 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GELENEKSEL TÜRK EL SANATLARI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan geleneksel türk el sanatları bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki geleneksel türk el sanatları bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların geleneksel türk el sanatları bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek geleneksel türk el sanatları kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS geleneksel türk el sanatları kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan geleneksel türk el sanatları puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde geleneksel türk el sanatları bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 244,68248 ile Uşak Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile geleneksel türk el sanatları bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu puan dolaylarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, geleneksel türk el sanatları bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* DGS ile geleneksel türk el sanatları bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya geleneksel türk el sanatları bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6039 1 30e8c5e34fcf7a6717808b0fdf0ae47d

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.