kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Geç Başvuru Tarihi 2019 Ne Zaman?DGS Geç Başvuru Tarihi 2019 Ne Zaman?DGS Geç Başvuru Tarihi 2019 Ne Zaman?

DGS geç başvuru tarihi 2019 ne zaman? Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Nedir? DGS 2019 ne zaman düzenlenecek? DGS 2019 geç başvuru işlemi nasıl yapılır? DGS 2019 ne zaman?

A+
A-

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için süreç devam ediyor. Milyonlarca kişi DGS öncesi çalışmalarını sürdürüyor. Süreç devam ederken adaylar sınavla ilgili pek çok konuyu araştırmaya başladı. Özellikle başvuru tarihlerini kaçıranlar ve sınava sonradan girmeye karar verenler için geç başvuru tarihi önem kazandı. Peki DGS geç başvuru tarihi 2019 ne zaman? DGS 2019 ne zaman? İşte DGS ile ilgili tüm merak edilenler…

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Nedir?

Türkiye’de en önemli gündem maddesi şüphesiz eğitim konusudur. Milyonlarca kişi eğitim seviyelerini yükseltmek veya yarım bıraktıkları eğitimlerini tamamlamak için çalışmaktadır. İşte tam da bu noktada DGS karşımıza çıkmaktadır. DGS, Dikey Geçiş Sınavının kısaltılmış halidir. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından her yıl düzenlenen DGS’ye milyonlarca kişi girmektedir. DGS’ye önlisans mezunu olan adaylar girmektedir. Eğitim seviyelerini lisans düzeyine yükseltmek isteyen adaylar DGS’ye çalışmaktadır. Bu kapsamda ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlar arasında DGS’nin yeri ayrıdır. Kamu Haber

DGS 2019 Ne Zaman?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) her yıl olduğu gibi 2019 yılında da düzenlenecektir. Önlisans mezunu adayların gireceği sınava AÖF mezunları ve MYO mezunları girmektedir. Bu kişilerin sayısı ise ülkemizde bir hayli fazladır. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2019 yılında 30 Haziran 2019 tarihinde düzenelenecek. Binlerce kişi 30 Haziran tarihinde sabah saat 10.15’te sınav giriş yerlerinde olacak. 150 dakika yani 2 buçuk saat süren sınavda adaylar birbiriyle yarışacak. DGS’den çıkan adayların stresli bekleyişi ise devam edecek. Çünkü DGS sonuçları 25 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

DGS Geç Başvuru Tarihi 2019

ÖSYM son yıllarda önemli bir uygulamayı devreye soktu. Geç başvuru tarihi uygulaması ile birlikte sınav başvuru tarihlerini kaçıranlar veya sınava sonra giren kişilere ikinci bir şans tanındı. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) geç başvuru tarihi 21 Mayıs 2019 olarak belirlendi. Başvuru tarihini kaçıran adaylar 21 Mayıs’ta DGS’ye başvuru yapabilecek. Adaylar aynı gün içerisinde başvuru ücretlerini de yatırmak zorunda olacak. DGS 2019 geç başvuru ücreti 180 Türk Lirası olarak belirlendi.

DGS Geç Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye’de artık pek çok işlem elektronik ortam üzerinden yapılıyor. Pek çok devlet kurum ve kuruluşu hizmetlerini elektronik ortama taşıyor. Bu nedenle adayların da bu değişikliğe uyum sağlaması son derece önemli. Çünkü Dikey Geçiş Sınavı (DGS) geç başvuru işlemi de elektronik ortam üzerinden yapılıyor. Adaylar ÖSYM2nin internet sitesine girerek geç başvuru işlemini yapacaklar. Ardından da aynı gün içerisinde sınav başvuru ücretini ödeyecekler.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar

  1. İbrahim Öztürk Avatar İbrahim Öztürk dedi ki:

    İskendurun dörtyol kartsız geçdim