kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Gümrük İşletme 2017 2018 Taban Puanları

DGS gümrük işletme 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, DGS gümrük işletmede en yüksek taban puan kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS gümrük işletme 2017 2018 taban puanları listesi nasıldır, DGS gümrük işletmede en yüksek taban puan kaçtır, DGS’ye nereden mezun olanlar girebilir, DGS ile alan gümrük işletme bölümü en düşük taban puanı kaçtır, DGS gümrük işletme bölümünü kimler tercih edebilir gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

DGS olarak adlandırılan sınava giren adaylar aldıkları puanlar neticesinde dört yıllık programlara yerleşebilmektedirler. Bu yerleşmenin gerçekleşmesi için kazanılmak istenen bölümün en son kapattığı taban puanından daha fazla bir puan almış olmak gerekmektedir. Bu yüzden tercih edeceğiniz bölümleri belirlerken kolaylık sağlaması amacıyla sizlere bu taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS GÜMRÜK İŞLETME 2018 TABAN PUANLARI

DGS’ye 2 yıllık önlisans programlarını bitirmiş bireyler girebilmektedir. DGS gümrük işletmeyi ise kılavuzlarda belirtilen ilişkili bölümlerden mezun olanlar tercih edebilmektedir.

Gümrük işletme bölümüne DGS ile girmede kullanılan en küçük taban puan 218,71759 ile Trakya Üniversitesi’ne aittir.

DGS sonrası yerleşmek için inceleyebileceğiniz DGS gümrük işletme 2017 2018 taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı Bölüm Adı En Düşük Puan 
Trakya Üniversitesi (Edirne) Gümrük İşletme 218,71759
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.