kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Yer Bilimleri Mühendisliği Programları 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

​​​​​​​Yer bilimleri mühendisliği programları 2019 taban puanları kaçtır, yer bilimleri mühendisliği programları 2019 başarı sıralamaları kaçtır, 2019 yer bilimleri mühendisliği programları başarı sıralamaları ve taban puanları nasıl belli olur, 2018 yerleştirmelerine göre yer bilimleri mühendisliği programları bölümü en büyük ve en küçük kaç bin sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevapları yazımızdadır.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS ile öğrenciler puan almak için sınava girer ve bu aldıkları puanlar ile yaptıkları tercihler sonucu puanları yeterli ise bir bölüme yerleştirilirler. Bu yerleştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan sayısal veriler yani sıralama ve taban puan verileri ÖSYM’nin hemen sonra olan yıl tercih kılavuzuna koyduğu verilerdir. Bu sistem ile oluşturularak 2019 yılı tercih kılavuzlarına 2018 yerleştirmelerine göre konacak olan yer bilimleri mühendisliği programları 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablosuna yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

YER BİLİMLERİ MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMLARI 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Yer bilimleri mühendisliği programları bölümüne rakam olarak ortaya çıkmış en küçük taban puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmelerine göre yerleşen kişinin puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinmemektedir. Adaylar eğer yer bilimleri mühendisliği programları bölümüne bir üniversitede yerleşmeyi düşünüyor ise bu bilgiyi göz önünde bulundurabilirler.

YER BİLİMLERİ MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMLARI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Mühendislik Fak. Yer Bilimleri Müh. Prog      SAY Dolmadı Dolmadı

*Yazımızda yer alan yer bilimleri mühendisliği programları bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas içindeki bilgiler kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi web sitelerini lütfen düzenli olarak takip ediniz.

Üniversite sınavı, bölümler, mezun olununca yapılabilecek meslekler ve bunlar gibi eğitim ve kariyer planınıza dair tüm konularda kafanıza takılanları sorabileceğiniz tecrübeli yöneticileri ve üyeleri olan forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum Tercihini Yap’a ulaşmak için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

** Tablo İçindeki Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.