kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS İç Mimarlık 2019 Taban Puanları

DGS ile girilen iç mimarlık bölümüne DGS içindeki hangi puan türü ile yerleştirme yapılmaktadır, DGS iç mimarlık 2019 taban puanları kaçlarda kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilen iç mimarlık bölümüne DGS içindeki hangi puan türü ile yerleştirme yapılmaktadır, dikey geçiş sınavı ile iç mimarlık bölümüne kimle geçiş yapabilir, DGS iç mimarlık 2019 taban puanları kaçlarda kalmıştır, 2019 DGS iç mimarlık puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük taban puanlar kaçtır, 2018 DGS’de iç mimarlık kontenjanları kaçtı, 2019 yılında nasıl olur gibi soruların cevaplarını yazımızın içinde bulabilirsiniz.

Lisans bölümü okumak isteyen kişiler için birkaç farklı yol bulunmaktadır, bunlardan biri de bir önlisans programını bitirerek ÖSYM’nin hazırladığı dikey geçiş sınavına (DGS) girerek önlisans programlarını lisansa tamamlama yöntemidir. Adaylar istedikleri bölüme yerleşebilmek için gerekli olan yeterli puan alma ve lisans bölümünü tercih edebilecek önlisans bölümü mezunu olma şartını yerine getirmelidirler.

Yeterli puan olarak adlandırabileceğimiz puanlar her yıl değişkenlik gösterse de bu puanların belirleniş şekli yapılan yerleştirmeler üzerinden oluşan puanları bir sonraki yılın tercih kılavuzlarına koyarak adayların fikir almasını sağlamaktır.

Bahsettiğimiz şekilde oluşan, 2018 DGS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkarak 2019 DGS tercih kılavuzlarına konulacak ve sizlere yol gösterecek taban puanlarını biz her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz.

DGS İÇ MİMARLIK TABAN PUANLARI 2019

Dikey geçiş sınavı ile iç mimarlık bölümüne geçiş yapmak isteyen adayların ÖSYM’nin DGS tercih kılavuzunda belirttiği, iç mimarlık bölümünü tercih etme hakkı olan önlisans bölümlerinden birinin mezunu olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra 3 DGS puan türünden biri olan SAY yani sayısal puan türünden de iç mimarlık bölümünü tercih etmeyi düşündükleri üniversiteye yetecek kadar puan almaları gerekmektedir.

DGS ile iç mimarlık bölümüne yerleşen adaylar üzerinden oluşturulan puanlar içindeki en küçük ve bilinen puan 180,51837’dir. Bu puan ile yerleştirme Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne (İngilizce) (Ücretli) yapılmıştır. En büyük taban puan ile yerleştirme ise 307,53548 puan ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne (İngilizce) (Burslu) olmuştur. Adaylar 2019 DGS’de sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan alarak iç mimarlık bölümüne geçiş hakkı kazanırlar demek yanlış olmayacaktır.

2018 DGS için adaylara iç mimarlık bölümü için 280 kontenjan ayrılmıştı. 2019 iç mimarlık kontenjanları da yine DGS için bundan çok farklı veya aşağısında olmayacaktır.

DGS iç mimarlık 2019 taban puanları listesini barındıran görsellerimiz yazımızın en alt kısmında yer almaktadır.

Dikey geçiş sınavını ilgilendiren her konuda, üniversite tercihleri hakkında veya taban puanları gibi mevzularda merak ettiğiniz tüm konuları TERCİHİNİ YAP FORUM sayfasını ziyaret ederek sorabilirsiniz.

*DGS ve sınav ile ilgili yazımızda yer alan bilgiler ile DGS iç mimarlık taban puanları listesi ölçme, seçme ve yerleştirme merkezinin (ÖSYM) internet sitesi ile hazırladığı kılavuzlardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı en son duyuru geçerli olacağı için düzenli aralıklar ile ÖSYM resmi internet sitesini ziyaret etmeyi ihmal etmeyiniz.

5635 1 94e880c3739bc4a88c129d49b6d2c66d scaled

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.