kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS İngiliz Dil Bilimi 2019 Taban Puanları

DGS ingiliz dil bilimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile ingiliz dil bilimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS ingiliz dil bilimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS ingiliz dil bilimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük ingiliz dil bilimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS ingiliz dil bilimi 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İNGİLİZ DİL BİLİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan ingiliz dil bilimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki ingiliz dil bilimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların ingiliz dil bilimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SÖZ yani sözel puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek ingiliz dil bilimi kontenjanları 2018 yılında 9 olarak belirlenmişti, 2019 DGS ingiliz dil bilimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan ingiliz dil bilimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde ingiliz dil bilimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 220,84774 ile Mersin Üniversitesi’ne (İngilizce) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük ingiliz dil bilimi bölümü taban puanı ise 253,20832’dir ve bu puan ile yerleştirme de Hacettepe Üniversitesi’ne (İngilizce) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile ingiliz dil bilimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sözel puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, ingiliz dil bilimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen ingiliz dil bilimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya ingiliz dil bilimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6088 1 0944bcab7aaa20da4b698aa47946a1fc

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.