kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS İşletme Bilgi Yönetimi 2019 Taban Puanları

DGS işletme bilgi yönetimi taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile işletme bilgi yönetimi bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS işletme bilgi yönetimi kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS işletme bilgi yönetimi puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük işletme bilgi yönetimi taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS işletme bilgi yönetimi 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS İŞLETME BİLGİ YÖNETİMİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan işletme bilgi yönetimi bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki işletme bilgi yönetimi bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların işletme bilgi yönetimi bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek işletme bilgi yönetimi kontenjanları 2018 yılında 29 olarak belirlenmişti, 2019 DGS işletme bilgi yönetimi kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan işletme bilgi yönetimi puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde işletme bilgi yönetimi bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 178,63747 ile İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne (%50 İndirimli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük işletme bilgi yönetimi bölümü taban puanı ise 240,96834’tür ve bu puan ile yerleştirme de İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile işletme bilgi yönetimi bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, işletme bilgi yönetimi bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen işletme bilgi yönetimi bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya işletme bilgi yönetimi bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6118 1 b6a8e70cb4ace6988149fea6fad10f0a

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.