kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Jeofizik Mühendisliği 2019 Taban Puanları

DGS jeofizik mühendisliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile jeofizik mühendisliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS jeofizik mühendisliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS jeofizik mühendisliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük jeofizik mühendisliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS jeofizik mühendisliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS JEOFİZİK MÜHENDİSLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan jeofizik mühendisliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki jeofizik mühendisliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların jeofizik mühendisliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek jeofizik mühendisliği kontenjanları 2018 yılında 13 olarak belirlenmişti, 2019 DGS jeofizik mühendisliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan jeofizik mühendisliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde jeofizik mühendisliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 217,9431 ile İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’ya yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük jeofizik mühendisliği bölümü taban puanı ise 256,93818’dir ve bu puan ile yerleştirme de Kocaeli Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile jeofizik mühendisliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, jeofizik mühendisliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen jeofizik mühendisliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya jeofizik mühendisliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6114 1 9bc07a0914e8a4d7788ec4c5e0ebc5ac

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.