kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 2019 Taban Puanları

DGS kanatlı hayvan yetiştiriciliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile kanatlı hayvan yetiştiriciliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS kanatlı hayvan yetiştiriciliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS kanatlı hayvan yetiştiriciliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük kanatlı hayvan yetiştiriciliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS kanatlı hayvan yetiştiriciliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS KANATLI HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan kanatlı hayvan yetiştiriciliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki kanatlı hayvan yetiştiriciliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların kanatlı hayvan yetiştiriciliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek kanatlı hayvan yetiştiriciliği kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS kanatlı hayvan yetiştiriciliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan kanatlı hayvan yetiştiriciliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde kanatlı hayvan yetiştiriciliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 235,0137 ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. Adaylar 2019 DGS ile kanatlı hayvan yetiştiriciliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu puan civarında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, kanatlı hayvan yetiştiriciliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen kanatlı hayvan yetiştiriciliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya kanatlı hayvan yetiştiriciliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6115 1 0384f5b8e9653adc2706d2361218bc29

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.