kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Grafik Resimleme ve Baskı 2019 Taban Puanları

DGS grafik resimleme ve baskı taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile grafik resimleme ve baskı bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS grafik resimleme ve baskı kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS grafik resimleme ve baskı puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük grafik resimleme ve baskı taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS grafik resimleme ve baskı 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS GRAFİK RESİMLEME VE BASKI TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan grafik resimleme ve baskı bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki grafik resimleme ve baskı bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların grafik resimleme ve baskı bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek grafik resimleme ve baskı kontenjanları 2018 yılında 2 olarak belirlenmişti, 2019 DGS grafik resimleme ve baskı kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan grafik resimleme ve baskı puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde grafik resimleme ve baskı bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puan bilinmemektedir. Kontenjan Dokuz Eylül Üniversitesi’ne aittir fakat muhtemelen tercih edilmemiştir. Adaylar 2019 DGS ile grafik resimleme ve baskı bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden kaç puan alırlarsa yerleşebilirler bunu tahmin etmek eldeki veriler ile güçtür.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, grafik resimleme ve baskı bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen grafik resimleme ve baskı bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya grafik resimleme ve baskı bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6059 1 a60f1f83ad2f5c97d4d4d073611f9003

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.