kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

DGS Konaklama İşletmeciliği 2019 Taban Puanları

DGS konaklama işletmeciliği taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile konaklama işletmeciliği bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS konaklama işletmeciliği kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS konaklama işletmeciliği puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük konaklama işletmeciliği taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS konaklama işletmeciliği 2019 taban puanları listesini yazımızın en alt kısmındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan konaklama işletmeciliği bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki konaklama işletmeciliği bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların konaklama işletmeciliği bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için EA yani eşit ağırlık puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek konaklama işletmeciliği kontenjanları 2018 yılında 3552 olarak belirlenmişti, 2019 DGS konaklama işletmeciliği kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan konaklama işletmeciliği puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde konaklama işletmeciliği bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 162,87424 ile Anadolu Üniversitesi’ne (Açıköğretim) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan en büyük konaklama işletmeciliği bölümü taban puanı ise 233,54742’dir ve bu puan ile yerleştirme de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile konaklama işletmeciliği bölümüne yerleşebilmek için sınavdan eşit ağırlık puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, konaklama işletmeciliği bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen konaklama işletmeciliği bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya konaklama işletmeciliği bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6122 1 d50321349b186b5344c72d4b1587b485

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.