kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DGS Matematik ve Bilgisayar Bilimleri 2019 Taban Puanları

DGS matematik ve bilgisayar bilimleri taban puanları 2019 yılında kaç olacak, dikey geçiş sınavı ile matematik ve bilgisayar bilimleri bölümüne kimler hangi puan türü ile geçiş yapabilir, DGS matematik ve bilgisayar bilimleri kontenjanları 2019 yılında kaç olacaktır, 2018 DGS matematik ve bilgisayar bilimleri puanları içinde bulunan en yüksek ve en düşük matematik ve bilgisayar bilimleri taban puanları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

DGS ile girilebilecek bölümlerin puanları listeleri ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlarda bir önceki sene yapılan yerleştirme taban puanları üzerinden oluşturulmaktadır, yani 2018 yerleştirmelerine göre oluşturulacak DGS matematik ve bilgisayar bilimleri 2019 taban puanları listesini yazımızın en altındaki görselde bulabilirsiniz.

DGS MATEMATİK VE BİLGİSAYAR BİLİMLERİ TABAN PUANLARI 2019

DGS yani dikey geçiş sınavı ile 2 yıllık önlisans mezunu olarak 4 yıllık bir lisans programı olan matematik ve bilgisayar bilimleri bölümüne; ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından hazırlanan tercih kılavuzunda yer alan listelerdeki matematik ve bilgisayar bilimleri bölümünü tercih edebilecek önlisans mezunları yerleşme şansına sahiptir. Ayrıca bu adayların matematik ve bilgisayar bilimleri bölümüne yerleşmesinin sağlanabilmesi için SAY yani sayısal puan türünden yeterli puanı almaları gerekmektedir.

DGS ile girilebilecek matematik ve bilgisayar bilimleri kontenjanları 2018 yılında 7 olarak belirlenmişti, 2019 DGS matematik ve bilgisayar bilimleri kontenjanları rakamları da buna yakın olacaktır.

DGS ile yerleştirmeler yapıldıktan sonra ortaya çıkan matematik ve bilgisayar bilimleri puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar incelendiğinde matematik ve bilgisayar bilimleri bölümüne yerleşmede kullanılan en küçük puanın 221,62271 ile Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne (KKTC-Gazimağusa) (İngilizce) (Ücretli) yapılan yerleştirmeye ait olduğu görünüyor. DGS ile yerleştirmelerde ortaya çıkan matematik ve bilgisayar bilimleri bölümü en büyük taban puanı ise 260,73553’tür ve bu puan ile yerleştirme de Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne yapılmıştır. Adaylar 2019 DGS ile matematik ve bilgisayar bilimleri bölümüne yerleşebilmek için sınavdan sayısal puan türünden bu iki puan arasında bir puan almalıdır, demek yanlış olmayacaktır.

Yazımızda verdiğimi bilgiler ile ilgili, DGS’ye ve yerleştirmelere dair, matematik ve bilgisayar bilimleri bölümü hakkında merak ettiğiniz, aklınıza takılan her şeyi forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz, forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

* Fikir vermesi maksadıyla oluşturduğumuz, DGS ile girilen matematik ve bilgisayar bilimleri bölümü taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgiler içeren yazımız, yazdığımız tarihte ÖSYM’nin resmi internet sitesindeki bilgiler, kılavuzlar ve dosyalar içinden derlenmiştir. Tüm bu tip konularda veya matematik ve bilgisayar bilimleri bölümü puanları hakkında yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru esas olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular sayfalarını düzenli olarak takip etmeyi alışkanlık haline getirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

6151 1 f1a303ea493b2abc82f9ee4fa5e1868a

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.